Шахрай видаючи себе за полковника СБУ продавав неіснуючі посади — Події

Шахрай видаючи себе за полковника СБУ продавав неіснуючі посади  - Події

Фото: ssu.gov.ua

На Буковині затримали шахрая, який за гроші обіцяв довірливим українцям фейкове працевлаштування до одного з обласних управлінь СБУ. Про це йдеться у повідомленні СБУ.

— Шахрай видавав себе за підполковника Служби безпеки та вимагав грошову винагороду у 10 тисяч доларів за передбачувану посаду в СБУ. При отриманні всієї суми від потенційного «кандидата» злочинця було затримано правоохоронцями «на гарячому», — йдеться у повідомленні.

З’ясувалося, що «підполковник СБУ» виявився звичайним рядовим прикордонником без відношення до Служби безпеки. Його підозрюють у зловживанні впливом, частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу, а також про додаткову кваліфікацію шахрайства за статтею 190.

5 січня шахраї почали використовувати обмін військовополоненими для афер, вони створюють фейкові профілі та за гроші обіцяли інформацію про військових. 8 грудня було розкрито нову схему шахрайства, при якій зловмисники обіцяли платити гроші за перегляд відео та «лайки». Вони виплачували невеликі суми та отримували особисті дані жертв та їхні банківські картки. 7 листопада в Сумській області поліція затримала так звану «ворожку» та «цілительку», яка виманила у жінки 1,9 млн гривень.
Джерело