Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, створюючи фейкові петиції про загиблих захисників — Події

Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, створюючи фейкові петиції про загиблих захисників - Події

Зловмисники придумали нову форму шахрайства. Вони розсилають українцям повідомлення у WhatsApp із закликом підтримати електронну петицію про присвоєння звання «Герой України» посмертно воїнам ЗСУ, які ведуть на фейковий сайт «Електронних петицій». Про це повідомили у Держспецзв’язку. 

Після введення номеру телефону, жертва отримує код, який потрібно ввести у WhatsApp, щоб «додати довірений пристрій».  Зробивши це, людина надає доступ шахраям до своїї повідомлень, фото та відео. Шахраї також зможуть надсилати повідомлення від імені жертви.

Як не стати жертвою зловмисників:

не переходьте за підозрілими посиланнями; перевіряйте доменне імʼя сайту, перш ніж вводити особисті дані; налаштуйте двофакторну автентифікацію.

У Держспецзв’язку заявили, що виявили вже 18 доменних імен та направили запити щодо їхнього блокування.

Раніше  співак та шоумен Володимир Дантес став жертвою шахраїв. Неприємний інцидент трапився ще на початку 2024 року. У січні невідомі з Барселони почали знімати гроші з його особистої картки різними методами. Шахраям вдалося списати з рахунку понад 100 тисяч гривень, і причиною цього стала необачність співака, який свого часу викинув свій розбитий мобільний телефон за кордоном.   У березні в Telegram українці почали одержувати фальшиві повідомлення нібито від Monobank про запровадження обмежень на «банк накопичення». У відправлених шахраями повідомленнях йшла мова про те, що для скасування обмежень клієнтам потрібно відповісти на дзвінок від співробітників банку. Зловмисники під виглядом офіційного чат-боту банку запитували дані клієнтів з метою крадіжки коштів. 
Джерело