Шмигаль і фон дер Ляєн обговорили співпрацю в ОПК і ситуацію на кордоні з Польщею

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили співпрацю у сфері оборонної промисловості та скоординували наступні кроки в межах ініціативи Ukraine Facility.

Про це глава уряду повідомив у Фейсбуці за результатами двосторонньої зустрічі, передає Укрінформ.

"Говорили про нашу співпрацю у сфері оборонної промисловості та скоординували наступні кроки в межах ініціативи Ukraine Facility, яка передбачає фінансування в розмірі 50 млрд євро на 4 роки. Пані Урсула повідомила, що перший транш на суму 4,5 млрд євро надійде вже в березні", — зазначив Шмигаль.

Він додав, що обговорив зі співрозмовницею й питання щодо ситуації на українсько-польському кордоні.

"Представив український «План взаємопорозуміння» для вирішення цієї кризи. Розраховуємо на конструктивний тристоронній діалог", — зауважив Прем'єр-міністр.

Він також подякував Урсулі фон дер Ляєн та Європейській комісії за "надзвичайний рівень підтримки України від початку повномасштабного вторгнення Росії".

Як повідомлялося, прем'єр-міністри Італії, Канади та Бельгії Джорджа Мелоні, Джастін Трюдо, Александер Де Кроо, а також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прибули до Києва 24 лютого, щоб продемонструвати солідарність з Україною у другу річницю повномасштабного російського вторгнення.

Фото: КМУ

Джерело