Що буде якщо на автомобілі з автоматом увіткнути P чи R на ходу? Варіантів два!

Розповідаємо, що загрожує конкретно вашій машині.

Варіантів два: або нічого, або скоротіть термін служби коробки, інформує Ukr.Media.

Важіль управління коробкою передач водій може перевести в невідповідний стан всього в декількох випадках.

  • Коли він вперше сів за кермо автомобіля з автоматичною коробкою передач. Рефлекси після водіння машини з механікою ще сильні. Тут рекомендації прості: увага і ще раз увага — багато навичок водіння доведеться змінити.
  • У запарці, коли водій намагається на ще не зупиненому автомобілі включити задній хід, або вибрати режим P. Радимо ніколи не поспішати за кермом, адже така помилка може обійтися дуже дорого — навіть дорожче зіпсованої техніки.
  • Водій вирішив поганяти та зробити щось на зразок поліцейського розвороту. Тут можна тільки порекомендувати згадати слова радянського коміка Юрія Нікуліна: «За кермом — не в цирку!». На машині з автоматом та на дорозі загального користування не починайте нічого подібного.
  • При спробі «розгойдувати» машину, застряглу в бруду або снігу.

Що реально зламається?

В сучасних машинах, де немає механічного зв'язку між важелем перемикання передач (або навіть шайбою, як, наприклад, на Ягуарах) і коробкою, електроніка захистить від всіх проблем. Неправильне включення просто неможливо. А ось якщо зв'язок між селектором автомата і коробкою реалізований за допомогою тросового приводу, то такий же механічний привід має і блокування коробки в положенні Р.

Розпізнати автомат з механічним приводом просто. Перша ознака: при паркованні на ухилі без ручника важко пересунути важіль з положення P. Чому? Фіксатор входить в западину зубчастого колеса на вторинному валу. А якщо машина намагається котитися, то звільнення фіксатора утруднено. Важіль доводиться пересувати з силою.

Другий спосіб перевірки — відверто хуліганський (не рекомендуємо!). Включити режим P при русі на невеликій швидкості. Якщо вийде, почуєте хрускіт. Це фіксатор клацає по зубах. Не аварійно, але неприємно: при цьому утворюється металева стружка, яка скоротить термін служби автомата. Якщо, звичайно, не замінити робочу рідину в коробці.

Той самий фіксатор автомата DP2.

До масових автомобілів з таким механічним фіксатором відносяться: народні улюбленці Kia Rio і Hyundai Solaris, всі машини з популярним французьким 4-ступеневим автоматом DP0/DP2 і DP8 (Renault, Citroen, Peugeot), безліч моделей Nissan, Renault, Mitsubishi, Citroen, Peugeot, Dodge, Jeep з варіатором Jatco JF011E і навіть Mercedes-Benz C-класу третього покоління (W204).

А от спробу включення режиму R при русі навіть такі коробки просто проігнорують. Включення задньої передачі відбувається з допомогою клапанів гідроблока, а ті, своєю чергою, керуються електронікою, яка не допустить біди. Іншими словами, небезпечно тільки включення режиму P при русі. Втім, результат такої дії — не аварія, а підвищений знос коробки. В ідеалі потрібно пересувати селектор в будь-яке з положень тільки на повністю зупиненому автомобілі.

Джерело