Що може вивести автівку з-під контролю навіть на рівній трасі

Передбачити такі ситуації важко навіть досвідченому водієві.

Побутує думка, що при частій їзді по рівних швидкісних трасах за містом, машина прослужить довше — через експлуатацію в менш активному режимі та відсутність різкого набору швидкості і гальмування, інформує Ukr.Media.

Але є і стандартні проблеми на «шосе», які повинні брати до уваги всі водії.

Каміння

Насамперед, не можна не згадати камінчики різного розміру, які в загадковий спосіб з'являються практично на кожній швидкісній трасі. Рано чи пізно, подібні «снаряди» відкидаються колесом автомобіля в інший транспортний засіб. Як результат, слід на кузові у вигляді подряпини або відколу.

Цегла

Якщо ж у лобове скло потрапить шматок великої цегли, поїздка перестане бути приємною. Через потрапляння в місце перед водієм, вона може викликати появу настільки великої кількості тріщин, що вже не буде можливості продовжувати рух. У нічний час тріщина навіть невеликого розміру, виблискуючи у світлі фар зустрічного автомобіля, може засліпити водія.

Пробиття колеса

Про небезпеку потрапляння в колесо цвяха на дорозі відомо всім водіям. Неприємність під час руху по прямій і рівній дорозі може полягати ще й у тому, що водій спочатку може не звертати на це уваги, до того моменту, поки не почує запах горілої гуми. У результаті, і покришку, і диск доведеться викинути.

Пилюка

Іншою неприємністю, яка також може стати причиною раптового завершення поїздки, є пилюка, комахи або тополиний пух поблизу траси. Під час руху на великій швидкості вони можуть налипати на лобове скло, або ж забивати осередок радіатора. Також пух може набиватися між ним і конденсором кондиціонера. Якщо вони вже були забруднені до цього, то при великій швидкості і температури повітря з ладу можуть вийти обидва пристрої.

Тварини на дорозі

У процесі тривалої поїздки по дорозі хорошої якості, водій мимоволі розслабляється, і в той момент, коли дорогу перед його машиною різко перебіжить яка-небудь тварина, наприклад лось, кабан або навіть їжак, він не встигне не лише виконати маневр, але й дати адекватну оцінку ситуації.

Наприклад, кермувальник може прийняти рішення про збереження життя чотирилапого пішохода і різко відскочити у бік. Тварину буде врятовано, але машина може легко опинитися в придорожньому кюветі. Якщо дорогу перебігатиме лось, ситуація також буде не з кращих.

Отримання несподіваного удару

Під час швидкісного руху, що характерно для хороших доріг, нерідко причиною аварії стають проблеми, що виникають у машин, які рухаються в потоці по сусідній смузі. На зустрічній смузі у когось може відкрутитися колесо, що при попаданні в чужу автівку, потягну за собою неприємні наслідки.

Трісла шина

Якщо ж на ходу трісне шина у завантаженої вантажівки, то це стане проблемою для всіх, хто знаходиться поруч, оскільки важкий транспорт одразу втрачає управління. Найкращим варіантом буде, якщо машину відразу винесе на узбіччя дороги, а не викине на смугу зустрічного руху.

Чимало проблем може викликати і вантаж, неміцно закріплений на багажнику. Наприклад, зірвані габаритні речі з даху автомобіля, що йде попереду дошки, цілком можуть прилетіти прямо в лобове скло.

Отже, таких ситуацій не може уникнути навіть найбільш законослухняний водій. Допомогти йому може лише особистий досвід, який підкаже знизити швидкість або триматися від навантаженого автомобіля на відстані.

Джерело