Що найчастіше в машині ламається при низьких температурах

Чим небезпечні морози для автомобіля.

На початку зими корисно нагадати, що фізика невблаганна і під впливом низьких температур багато матеріалів і речовини змінюють свої властивості. Як морози позначаються на роботі вузлів і механізмів в автомобілі, інформує Ukr.Media.

Ні для кого не секрет, що на сильному морозі пластик стає крихким, гума — твердою, а рідина — в'язкою. Найбільше пластикових деталей знаходиться в салоні, тому, занурюючись бадьорим морозним ранком за кермо, будьте обережні у поводженні з різними перемикачами, ручками дверей, важелями ручних регулювань крісел та іншими дрібними елементами з цього крихкого матеріалу. Крім того, в сильний мороз легко ламаються підкрилки і бризковики. Вирушаючи в холодному автомобілі в дорогу, не дивуйтеся, чому раптом на кожній мало-мальской купині і ямці в різних кутах салону вибухають дзвінкі скрипи.

В автомобілі з гуми зроблені не тільки шини і "двірники". Цей матеріал використовується в сайлентблоках підвіски, щоб гасити коливання між деталями, з нього виготовляються захисні пильовики і прокладки для збереження герметичності в вузлах і агрегатах, а гумові патрубки задіяні в різних гідравлічних системах автомобіля. На тріскучому морозі гума втрачає свою міцність і еластичність, а якщо вона вже стара і зношена, на ній можуть з'явиться тріщини.

Але найнебезпечніше, що може нашкодити автомобілю в сильний мороз — це застигла і в'язка рідина в гідравлічних системах автомобіля. Якщо вода на морозі перетворюється в лід, то навіть морозостійкі розчини в люту холоднечу густіють і стають більш в'язкими, втрачаючи свої основні властивості і завдаючи тим самим непоправної шкоди найважливішим механізмам, вузлам і агрегатам. Це стосується мастила в двигуні і коробці перемикання передач, гальмівної та охолоджуючої рідини у відповідних системах, мастила шарнірів підвіски, амортизаторів і гідропідсилювача, електроліту в акумуляторі.

Щоб не піддавати автомобіль серйозним випробуванням краще дотримуватися кількох правил. Навіть якщо на сильному морозі двигун на холостих обертах прогрітий до робочих температур, це не означає, що до кінця "відтанули" всі інші гідравлічні системи. Тому, рушаючи з місця і долаючи перші кілометри шляху в тріскучу холоднечу, рухайтеся повільно, не більше 40 км на годину, уникайте нерівного дорожнього покриття, по можливості максимально скорочуючи навантаження на підвіску. На перших порах будьте готові до неадекватної роботи гальмівної системи через обмерзання гальмівних дисків і колодок. Натискайте на педалі ласкаво і ніжно.

Як показує практика, зазвичай всі системи приходять в норму після чотирьох — п'яти кілометрів шляху по рівній дорозі. Крім того, будьте готові, що в мороз на швидкості 60 км на годину раптом з'являться вібрації на кермі через налиплого на колеса льоду і снігу. В цьому випадку доведеться заїхати на мийку і промити колеса струменем води під високим тиском.

Джерело