Що означає стрілочка біля значка бензоколонки на панелі приладів авто

Відповість не кожен водій.

На приладовій панелі автомобіля розташовані різні датчики, лампи та індикатори. На деяких версіях присутній значок бензоколонки, а поруч з ним маленька стрілка. Спробуємо розібратися, що означає ця піктограма, інформує Ukr.Media.

Знак бензоколонки на приладовій панелі — це показник рівня палива в баку, а маленька стрілочка поруч нагадує, де знаходиться люк для заправки пального, він не завжди розташовується з пасажирського боку. У машинах японського виробництва цей люк розташовується з боку водія.

Власникам особистого транспорту такий знак не дуже корисний, оскільки їм добре відомо, де саме розташовується паливний бак. Але якщо автомобіль узятий в прокат або це службовий транспорт, то ця на перший погляд незначна деталь може стати в нагоді.

Ідея такої піктограми спала на думку дизайнеру Джиму Мойлана, який працював в компанії Ford, коли він на корпоративному авто під'їхав до заправної станції і припаркувався не тим боком до колонки.

Паливний бак виявився з іншого боку. Після повернення додому дизайнер вирішив, що покажчик розташування паливного бака стане хорошим помічником для водія. В результаті такий значок з'явився в 1989 році на Ford Escort і Mercury.

Однак такі ж значки зустрічалися і раніше на автомобілях Mercedes-Benz W123 в 1976 році.

Джерело