Що означають деякі жести водіїв під час руху

Їх повинен знати кожен кермувальник.

Дорога — це досить складне і незвичайне явище, тому чисто фізично неможливо прописати всі ситуації і правила дорожнього руху. У зв'язку з цим, водії доповнили закон неписаними правилами, які зобов'язаний знати будь-який поважаючий себе водій, інформує Ukr.Media.

Найзнаменитішим правилом є моргання аварійкою. У даному разі, значень може бути кілька, залежно від ситуації: подяка за щось; вибачення за невдалий маневр. Ще один жест — моргання стоп-сигналом. Так водії намагаються натякнути, що ви їдете до них дуже близько і варто збільшити дистанцію між автомобілями. Якщо ж автомобіль ззаду вас моргає дальнім світлом, то він, навпаки, просить вас його пропустити. Коли дальнім світлом моргає автомобіль, що їде назустріч, то це може означати, що ви його сліпите, необхідно переключитися на ближнє світло (нічний час); попереду поліція або якась небезпека (денний час).

Водії фур можуть допомогти на складних ділянках доріг при обгоні. Якщо фура блимає лівим поворотником, то значить, є небезпека і обганяти не варто, якщо правим — шлях вільний і можна сміливо йти на обгін.

Якщо водій поплескав у долоні або посигналили вам під час обгону або випередження, це може бути попередження про нещільно закриті кришки багажника або задніх дверей.

Також на обгоні водій може намалювати уявне коло, яке покаже, що у вас проблеми з одним із коліс.

Нормальним на дорозі вважається і жест "дуля", адже це інформація про серйозні ями або перешкоди далі по дорозі. Піднята рука з розгорнутою долонею, висунута з вікна, говорить про те, що водій вам вдячний за щось.

Джерело