Що робити, якщо замерз замок в автомобілі? Способи відкрити автомобіль

Краще всього діяти на випередження і не допускати замерзання замку. Якщо проблема вже виникла, то існує декілька способів її рішення.

Рано чи пізно автовласник стикається з такою ситуацією: в умовах морозу замок замерзає і двері не відкривається. Автомобіль, в який можна було б сісти і поїхати, стає недоступним, а його власник безпорадно стрибає навколо, намагаючись змусити двері відкритися. Особливо часто таке трапляється після миття або при перепаді температур, інформує UkrMedia.

Краще всього діяти на випередження і не допускати замерзання замку. Якщо проблема вже виникла, то існує декілька способів її рішення.

Замерзлий замок. Що робити?

По-перше, уникайте паніки. Таке трапляється з усіма, і накопичений автомобілістами досвід обов'язково прийде вам на допомогу.

Найпростіше

Перевірте, чи всі двері замерзли. Іноді замерзають тільки водійські двері або пару дверей. Якщо пощастить, то одна з чотирьох відкриється. Перевірити можна навіть багажник, якщо через нього є можливість пробратися до місця водія. Двері варто відкривати, докладаючи зусилля. Якщо найпростіший спосіб не спрацював, то переходимо до наступного.

Розтопити лід в замку

У більшості випадків замерзає щілинка замку, і ключ не повертається. Дістатися всередину можна тільки за допомогою ключа або аналогічного інструменту.

• Зазвичай рекомендується нагріти ключ за допомогою запальнички. Однак це не можна робити, якщо в ключ вбудований чіп, що відключає іммобілайзер. Також завжди залишається ризик пошкодити пластикові елементи ключа. Якщо немає впевненості, то краще відмовитися від експериментів і використовувати інші способи.

• Заздалегідь придбати брелок для розморожування замку. Варто відразу зазначити мінуси: сам по собі брелок для повсякденного використання важкий, працює на батарейках. Конструкція складається з жала, яке висувається і нагрівається майже моментально. Блокування на кнопці немає, тому якщо жало спрацює в кишені, то буде жарко. Плюс у цього пристрою тільки один: він дійсно дозволяє розморозити замок швидко і ефективно.

• Застосувати «рідкий ключ». Мова йде про балончик зі спеціальною рідиною, що дозволяє швидко розтопити лід. Як правило, використовується склад, який містить спирт. Він заливається в замкову щілину і діє миттєво. Є недорогі та ефективні варіанти. Даний спосіб можна віднести до найбільш безпечних і розумних.

Не всі засоби хороші. Чого краще не робити

Коли власна машина не пускає всередину, то легко впасти в паніку і почати чіплятися за будь-які можливості відкрити заповітні двері. Однак деякі заходи краще не вживати:

Гарячий чайник

Здається, швидше і простіше чим можна розтопити лід — це окріп. Спокуса збігати додому за розпеченим чайником і облити двері велика, але слід бути обережним. Найбільш значимий недолік цього способу полягає в тому, що він може не допомогти. Тоді вода, яка потрапить в замкову щілину, замерзне і створить ще більші проблеми. До кінця невідомо, як відреагує на окріп автомобіль. Лакофарбове покриття навряд чи пошкодить, але все-таки влаштовувати різкий перепад температур — не найкраще рішення.

Дихання і руки

Тепла людського тіла недостатньо, щоб розтопити замок, тому не варто гріти двері руками і дихати в замкову щілину. Це загрожує утворенням вологи, що може посилити проблему.

Екзотичні способи на всі випадки життя

Деякі способи ефективні, але щоб їх застосувати, потрібні певні умови. В більшості випадків їх створити складно. Іноді варіанти рішень викликають посмішку, але є люди, яким вони надали реальну допомогу.

• Фен

Ефективний спосіб розтопити лід, але найчастіше розетка поруч з автомобілем відсутня.

• Спирт

Якщо вдасться його залити в замкову щілину, то результат буде позитивний. Машина відкриється.

• Вазелін

Порівняно зі спиртом надає більш повільну дію, тому процедура буде багатоетапною. Рекомендується змастити вазеліном ключ і вставити його в замок. Через якийсь час він повинен відкритися.

Щоб замок не замерз

Правильні дії дозволять запобігти замерзанню замка і двері

Гумові ущільнювачі

Якщо ви повернулися з мийки або очікується перепад температур, то приділіть увагу гумовим ущільнювачам. Їх необхідно насухо витерти, очистити від пилу і вологи. Після цього обробіть двері силіконовою змазкою. Вона стане гарним захистом від морозу. Але якщо старі ущільнювачі і пропускають вологу, автохімія не допоможе. У цьому випадку, щоб позбутися від проблем, викликаних обмерзанням, ущільнювачі рекомендується замінити.

Обробка замку

Випереджаючи дію морозу, обробіть замкову щілину графітовим мастилом або будь-яким іншим відповідним засобом проти морозу. Тоді не доведеться ламати голову, як потрапити всередину машини.

Правильна парковка

Якщо є можливість, то вибирайте для паркування сонячні місця. Зимове сонце гріє слабо, але іноді воно здатне допомогти розтопити крижану кірку.

Просушування і продування замку

Після миття не поспішайте додому, а постарайтеся висушити автомобіль як можна краще. Попросіть продути і просушити замки, а заодно й обробити їх засобом проти замерзання. Якщо волога залишиться, то на морозі вона перетворитися у лід, і тоді вранці доведеться застосовувати інформацію, отриману в даній статті.

Отже, якщо ви відправляєтеся на мийку, а за вікном мороз, то будьте особливо обережні. Краще подбати про замок і ущільнювачі заздалегідь. Безпечність часто обертається неможливістю на наступний день потрапити в машину. Однак замерзлі двері — не привід для паніки. Дійте спокійно і методично, рухаючись від простого до складного, і, напевно, один із способів допоможе вирішити проблему.

Джерело