Правила поведінки за кермом, не прописані ПДР.
З настанням літа розпочинається й сезон сильних гроз. Всім нам добре відомо ще зі школи, що під високими деревами, особливо тими, що стоять окремо, а то і зовсім посеред поля, перечікувати грозу вкрай небезпечно. З високою ймовірністю блискавка вибере для удару саме це дерево, інформує Ukr.Media.
Але що буде, якщо гроза застала водія в автомобілі?
В мережі повно роликів про те, як блискавка б'є в дерева, будівлі, стовпи і навіть машини. І якщо у перших трьох випадках все так чи інакше зрозуміло, то чим загрожує попадання в грозовий шторм на автомобілі, зрозуміло не зовсім. А між тим, наслідки можуть бути самими різноманітними.
Перше, чого не можна робити, потрапивши в грозу на машині — це панікувати. Як відомо, саме паніка стає причиною великої кількості жертв в небезпечній ситуації. Людина, що потрапила в грозу та сильну зливу, запросто може вчинити масу фатальних помилок в управлінні, гальмуванні і інших маневрах. Тому насамперед, водієві необхідно зібрати волю в кулак, і діяти без паніки.
Якщо, крім блискавки з громом, грозовий шторм супроводжується шквальним вітром, градом і зливою, правильним рішенням для водія буде зупинити машину. Зрозуміло, зробити це потрібно подалі від дерев, усіляких хитких конструкцій та інших високих споруд, які від сильного вітру можуть впасти, пошкодивши автомобіль і травмувавши його пасажирів. До всього іншого, зупинившись, наприклад, у ліхтарного стовпа, водій збільшує шанси попадання в його автомобіль блискавки.
Важливо пам'ятати, що просто з'їхати на узбіччя — не найкращий варіант — водії автомобілів, наступних за вами, цілком можуть виявитися панікерами або новачками за кермом. А це, своєю чергою, підвищує ризик аварії з вашою участю. Тому кращим рішенням буде заїхати на спеціалізовану стоянку на трасі або на автозаправну станцію.
Але що робити, якщо немає ні з'їзду на стоянку, ні заправки? У цьому разі розумно продовжити рух. Якщо видимість сильно впала, треба обов'язково включити протитуманки і «аварійку».
При цьому необхідно максимально знизити швидкість руху, щоб при виникненні надзвичайної ситуації у водія була можливість екстрено загальмувати і зупинитися. До того ж, рухаючись, водій зменшує шанси наїзду на його автомобіль інших учасників руху. В такому режимі і потрібно спробувати дістатися до найближчої стоянки.
Рух в грозу небезпечний і тим, що виникає ризик підтоплення і розмиття доріг. У першому випадку, водій ризикує не впоратися з керуванням, тому як в сильний дощ виникає високий ризик аквапланування шин. Цей ефект особливо небезпечний для тих, хто не сильно піклується про стан покришок, і їздить на «втомленій» гумі. Дренажні канавки на зношених шинах не здатні впоратися з великою кількістю вологи. У результаті шина починає ковзати по водній плівці, втрачаючи зчеплення з дорогою. Результат один — виліт з траси або зустріч з багажником автомобіля, який їде попереду.
У другому випадку машина може провалитися в промоїну або ризикує бути знесена грязьовим потоком з дороги.
Є і третій варіант розвитку подій при підтопленні дороги — потрапляння в глибоку калюжу з подальшим гідроударом двигуна, після якого автомобіль вже сам з калюжі не вибереться.
Якщо грозовий шторм супроводжується сильним градом, а водієві не вдасться знайти укриття, то доведеться просто спостерігати і слухати, як градини б'ють кузов автомобіля.
Для зниження паніки важливо пам'ятати, що колеса автомобіля зроблені з гуми, що саме по собі є ізоляцією. Однак кращим рішенням все ж буде знайти укриття в вільному від високих конструкцій, що притягують блискавку, місці. І у жодному разі не виходити з машини. Повірте, не варто випробовувати долю.
Залиште відповідь