Що роблять далекобійники, щоб не заснути за кермом

Що робити, коли хилить в сон.

Вирушаючи у далеку дорогу, багато водіїв вважають за краще залишати рідні краї ще затемна. Одні намагаються виїхати рано вранці, щоб встигнути до пробок. Інші виїжджають в ніч, обґрунтовуючи це тим, що так їх пасажирам, особливо дітям, легше переносити дорогу. І частково і з тими, і з іншими можна погодитися, інформує Ukr.Media.

Однак не всі легко переносять добре, подібні "ранні" виїзди. Через деякий час монотонність дороги, комфорт підвіски автомобіля, сутінок і тиша в салоні роблять свою справу — хилити в сон починає і тих, і інших. І в цьому криється велика небезпека, в тому числі і для інших учасників дорожнього руху. Фаза швидкого сну настає непомітно, і триває якісь секунди. Однак за ці секунди автомобіль, що рухається на високій швидкості, встигає проїхати не одну сотню метрів. І для деяких ці метри стають останніми в житті. Але чи є спосіб позбутися сонливості?

На жаль, але способів не спати, коли організм вимагає спати, не так вже й багато, і всі вони, так би мовити, від лукавого. Так, можна пити каву. Однак ефект від неї не тривалий. А після закінчення терміну дії порції кофеїну спати хочеться ще більше. Тому ви п'єте одну чашку за одною, щоб утримувати рівень підбадьорливого кофеїну в крові високим, і шкодите тим самим організму. Або п'єте енергетики, чия "отрута" куди більше кавової. Якщо здоровий глузд взяв гору над вами, і ви не розглядаєте "підбадьорливі напої" як засіб боротьби зі сном, а їхати потрібно, можна запозичити улюблений спосіб неспання вночі у далекобійників. Пакет з насінням, і годину-другу жувальні рефлекси будуть гнати сон геть.

​Втім, у способу з насінням також є зворотна сторона. Працюючи щелепами і однією рукою, ви відволікаєтеся від рулювання. І якщо попереду раптово виникне небезпечна ситуація, а у вас в руках насіння замість керма і стаканчик для лушпиння між колінами, то справа — труба. Спершу ви витратите дорогоцінні частки секунд на те, щоб схопиться другою рукою за кермо. Одночасно з тим розтиснете коліна, щоб загальмувати, і упустите склянку зі сміттям прямо в область педального вузла. А далі, як пощастить. Загалом, теж так собі спосіб.

До того ж, навіть працюючи щелепами, ваш організм, під впливом багаторічної звички вночі спати, буде боротися з вашим бажанням їхати. І навіть якщо сон вдасться прогнати, стан у вигляді загальмованих реакцій, притупленої пильності і нездатності мозку блискавично реагувати на стрімкий розвиток подій на дорозі все одно буде супроводжувати вас до того моменту, поки ви не зупинитеся, і не поспите.

Найкраще, що ви можете зробити для свого організму перед нічним перегоном — це виспатися. І навіть якщо ваше самопочуття ідеально, і ви вважаєте, що можете проїхати за раз тисячу, а то і дві тисячі кілометрів, не втрачайте голову — не варто напружуватися, і їхати за кермом більше чотирьох з половиною годин. Частіше зупиняйтеся на розминку і відпочинок — за ті 15-45 хвилин, які ви витратите на відновлення сил, місце куди ви їдете не стане від вас далі.

А якщо хилить в сон незважаючи ні на що, то потрібно зупинитися, і подрімати. Навіть 15-30 хвилин сну здатні зняти втому, і надати нових сил організму. Перевірено досвідченими водіями, і неодноразово.

Джерело