Що таке ремінь ГРМ і коли його потрібно міняти

Вихід ременя ГРМ з ладу може привести до капіталки двигуна.

Про необхідність своєчасної заміни ременя ГРМ чув напевно кожен автомобіліст. При цьому далеко не всі уявляють, що з себе представляє цей самий ремінь і коли ж настає час для його заміни, інформує Ukr.Media.

Що таке ремінь ГРМ і чому його потрібно міняти

Ремінь ГРМ — це ремінь, який передає обертальний момент з колінчастого валу на газорозподільний вал або вали. Грубо кажучи, саме завдяки цій нехитрій запчастині вчасно відкриваються і закриваються клапана і двигун працює рівно і стабільно.

Способів зв'язку між колінвалом і розподільчими валами може бути два: ремінь ГРМ і ланцюг ГРМ, сьогодні мова піде саме про ремені. Всі виробники встановлюють ресурс ременя ГРМ на рівні 50-150 тис км пробігу.

Якщо ж ремінь ГРМ не поміняти вчасно, то він просто порветься. Далі варіантів розвитку подій може бути два:

 • Ви просто купуєте новий ремінь і катаєтеся далі;
 • Через розсинхронізацію колінвалу і розподільчих валів, клапани вдаряються об поршні і двигун потрібно відправляти на капіталку, ну або ж на утилізацію.
 • Як би сумно це не звучало, у 90% автомобілів при обриві ременя ГРМ все йде за другим сценарієм.

  Ознаки зносу ременя ГРМ

  Заміна ременя приводу газорозподільного механізму не проводиться просто так, для цього є певні показання або ж ознаки. З одного боку діагностика ременя газорозподільного механізму досить простий процес, з іншого боку — неймовірно складний. Вся річ у тім, що побачити сліди зносу гумового ремінця не складе труднощів навіть починаючому автомобілісту, а ось зняти всілякі захисти, щоб дістатися до цього самого ремінця здатний не кожен.

  Великий вік ременя

  Хороші ремені ГРМ ходять близько 60 — 100 тисяч кілометрів пробігу, залежно від умов експлуатації. Так що приблизно через 50 тисяч кілометрів потрібно обов'язково перевірити ремінь ГРМ. Знос ременя обчислюється не лише пробігом. Також важливий вік, адже через 5-6 років після установки гума просто починає втрачати свої властивості.

  Якщо ви не впевнені, коли в останній раз міняли ремінь ГРМ, то краще не ризикувати і замінити його відразу після покупки авто.

  Невпевнений пуск двигуна і падіння потужності

  Насправді, причин таких проблем в авто може бути багато, але якщо ремінь сильно зношений або погано затягнутий при установці, то він може запросто перескочити на один або кілька зубців. При такій несправності автомобіль буде троїти, а при розгоні двигун просто не буде набирати потужність. Тривала робота двигуна в такому режимі може привести до виходу з ладу інших вузлів і агрегатів авто.

  Дим з вихлопної труби

  Через розсинхронізацію колінвала і розподільчих валів частина палива може потрапляти в систему випуску просто не встигаючи згоріти в циліндрах. Це своєю чергою призводить до перевищення допустимої температури і спікання сот. Якщо говорити про конкретні ознаки, то це чорний дим з труби і посилений звук вихлопу.

  Цокаючий звук від мотора

  Якщо ремінь сильно зношений і знаходиться на грані обриву, то з-під захисного кожуха будуть доноситися цокаючі звуки. Якщо чутно клацання, то цілком можливо, що проблеми пов'язані з натяжним роликом або ж водяною помпою.

  Протікання з-під кожухів приводу ГРМ

  Одна з небагатьох ситуацій, коли мастило приносить автомобілю шкоду, а не користь. Якщо на ремінь ГРМ потрапляє протікаючий антифриз або мастило, вони буквально роз'їдають гуму і позбавляють її потрібних властивостей. Через це ремінь ГРМ зношується швидше, а також з'являється ризик перескакування ременя на шківах.

  Тріщини і потертості на ремені

  Найпростішим способом діагностики ременя ГРМ все ще залишається візуальний огляд. Якщо ви можете побачити під захисним кожухом хоча б частину ременя ГРМ, то перевірте його на потертості і тріщини з гладкої сторони.

  Також бажано повністю прокрутити ремінь і перевірити чи є стерті зубці. Варто бути особливо уважними під час візуального огляду ременя, адже багато проблем часто доставляють саме мікротріщини, які практично не помітні з першого погляду.

  Двигун не заводиться, стартер крутиться вхолосту

  Найсумніша ознака, але водночас найвірніша. Якщо ви не встигли поміняти ремінь і стартер почав інтенсивно крутитися, а двигун навіть не намагається схоплювати, то ремінь з ймовірністю 100% порвався.

  Джерело