Є певні правила та застереження.
Задерли капот, направили пістолет, і одразу миєте все, що попадеться під руку, потужним струменем води? Саме так чистять серце автомобіля більшість автомийників. При цьому їх абсолютно не лякає, що такою безпардонною процедурою можна сильно нашкодити вузлам і агрегатам, розташованим під капотом. А чи можна взагалі мити мотор? І якщо так, то як це зробити правильно?
Одвічна суперечка автомобілістів — чи можна мити двигун автомобіля. Одні кажуть, що миють. Інші — крутять пальцем біля скроні і розповідають про миття мотора такі речі, що мурашки по тілу. То можна чи не можна влаштовувати такий банний день?
Вода може залити свічкові колодязі, просочившись через манжети котушок. А далі плакали ваші свічки і система запалювання, інформує Ukr.Media.
Потрібно попросити мийника не сильно вимивати цю частину. Після мийки обов'язково зняти котушки і просушити (продути) компресором, а заодно і свічкові колодязі. Благо, складного в цьому нічого немає, і по часу зовсім не затратно. Якщо немає компресора, суха ганчірка або серветки теж згодяться.
Проблеми з генератором — так, трапляються після мийки і такі. При цьому на панелі приладів загоряється контрольна лампа, що сповіщає водія про помилку зарядки. Що робити, куди бігти? Та нікуди, і нічого. Щоб уникнути проблем із зарядкою, після миття підкапотного простору, потрібно просто постояти хвилин тридцять, щоб надлишки води стекли на асфальт.
Буде краще, якщо мити двигун ще теплим — це допоможе швидше випаруватися більшій частині вологи.
Однак, для впевненості генератор краще обернути плівкою або пакетом, як це роблять на нормальних мийках. Ну і, звичайно ж, стиснене повітря вам на допомогу. Звичайний компресор вирішує велику кількість проблем.
Проводка — вени автомобіля. Якщо вона несправна або ви з тих, хто любить кріпити все на ізоляційну стрічку і скотч, то не потрібно нарікати на мийку і мийників за те, що проводка згнила. Заводське обплетення, клеми, конектори і роз'єми, якщо вони в хорошому стані та оригінальні, легко витримують і бруд, і вологу, і пил, завдяки наявності ущільнювачів. Головне: простежити, щоб мийник не підносив занадто близько свій пістолет, потужним струменем якого цілком може перерізати який-небудь проводок.
Те ж саме і з «мізками» автомобіля та його різними реле. Якщо ви їх ніколи не бачили, то повірте на слово — вони заховані в герметичних корпусах. Інакше б автовиробники розорилися на позовах і відкликних кампаніях.
Акумуляторна батарея також мийки не боїться, і замикання не буде, адже надто велика відстань між клемами, та й вода для цього потрібна була б сильно солона і у великій кількості. Тому переживати за здоров'я АКБ після мийки точно не варто. Рекомендація лише одна — не підносити близько пістолет до проводів.
Двигун мити треба. Але робіть це правильно. Якщо не впевнені в мийці і мийнику, то проконсультуйте його перед початком дійства, куди можна лити багато води, а куди не варто. Проблемні місця позначте, а краще прикрийте. І взагалі, пошукайте спеціалізовані мийки, де мотори автомобілів миють не струменем води, а, наприклад, парою.
Залиште відповідь