Шольц пообіцяв Україні більше ППО і ракет

Шольц пообіцяв Україні більше ППО і ракет

Фото: Getty Images Зеленський подякував Шольцу за допомогу

Президент України Володимир Зеленський подякував Олафу Шольцу і Німеччині за вже надану допомогу з ППО, але повторив, що нашій країні дуже потрібні ще сім Patriot.

Німеччина найближчим часом надасть Україні третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети і боєприпаси. Про це сказав канцлер ФРН Олаф Шольц на конференції з відновлення України у вівторок, 11 червня.

«Найважливіша потреба України нині – це боєприпаси та зброя, особливо ППО. Тому протягом найближчих тижнів і місяців ми поставимо в Україну третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети і боєприпаси», – заявив він.

За словами Шольца, з 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні 30 млрд євро військової допомоги, а також мільярди на гуманітарну допомогу.

«Хочу звернутися до всіх присутніх і попросити вас — підтримайте нашу ініціативу щодо збільшення спроможність українського ППО всім, чим можете», — закликав Шольц.

У свою чергу присутній на конференції президент України Володимир Зеленський подякував Шольцу і Німеччині за вже надану допомогу для посилення ППО, але повторив, що нашій країні дуже потрібні ще сім систем Patriot.

«Нам вдалося забезпечити частковий захист від російських ударів з повітря. Ми маємо і можемо більше. Ми потребуємо додатково щонайменше семи систем Patriot, щоб закрити основні міські агломерації найближчим часом. І це буде драйвером збереження норм життя в Україні, прямою допомогою обороні і гарантією що економічне життя країни не буде зруйноване», – заявив Зеленський.

Нагадаємо, 8 червня Володимир Зеленський заявив, що Україна вже має домовленості з партнерами щодо додаткових систем ППО, також є прогрес по артилерії.

Джерело