Сім’я зґвалтованої дівчини на Закарпатті оскаржить рішення суду, який відпустив злочинців на волю — Події

Сім'я зґвалтованої дівчини на Закарпатті оскаржить рішення суду, який відпустив злочинців на волю - Події

Фото: скріншот відео

Батьки 14-річної дівчини оскаржать в Апеляційному суді ухвалу Воловецького районного суду, який засудив до випробувального терміну трьох підлітків, які зґвалтували їхню доньку. Про це повідомив український журналіст Віталій Глагола у своєму Фейсбуці.

— З новин у справі щодо зґвалтування 14-річної дівчини. Я поговорив із батьком дівчини. Він готовий боротися до кінця та подавати апеляцію на рішення суду. Завдяки Ігорю Кривошеєву вдалося донести до Офісу Генерального прокурора та Вищу раду правосуддя, — написав Глагола.

За його словами, засновник юридичної компанії «Міллер» Масі Найєм готовий зібрати групу адвокатів для захисту постраждалої дівчинки в Апеляційному суді, а журналісти та активісти готові допомогти з оповіщенням цієї історії. Також українська телеведуча Маша Єфросиніна знайшла для дівчини одного з найкращих психологів України, яка допоможе їй пережити подію.

Як зазначено в повідомленні, відновленню справедливості готова сприяти і місцева влада, де проживає дівчина. Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита вже зробив доручення соціальним службам розібратися і закликав батьків не замовчувати таких випадків.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Воловецький районний суд виніс вирок трьом підліткам із села Верхні Ворота Закарпатської області, які 24 серпня 2021 року зґвалтували 14-річну односельчанку, а відео оприлюднили у мережі. Суддя Оксана Софілканич призначила їм 5 років ув’язнення, але звільнив від виконання покарання з умовним терміном на два роки.

У ході судового засідання педагоги Верхньоворотської школи імені Софії Малільйо просили не карати строго хлопців, оскільки скарг на їхню поведінку ніколи не надходило. У місцевій Службі у справах дітей також дали хорошу характеристику ґвалтівникам, двом з яких на момент скоєння злочину було по 15 та 14 років.

Після скандалу у прес-службі суду заявили, що дії хлопців кваліфіковані не як згвалтування, а за ч.3 ст.153 кримінального кодексу — вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням у тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілого (Сексуальне насильство), вчинене групою осіб щодо неповнолітньої особи.

Джерело