Синдром сухого ока: профілактика та терапія

Серед офтальмологічних патологій однією з найбільш поширених є синдром сухого ока. Групи ризику раніше були обмежені — проблема стосувалася людей, що багато часу проводять за компʼютером, офісних працівників та студентів. З поширенням мобільних гаджетів та переходом багатьох процесів до віртуального простору, синдром сухого ока «помолодшав» та став тривожити дуже багатьох.

Цей стан виникає внаслідок декількох причин:

 1. Зміни в якості та складі сльозової рідини;
 2. Зниження ефективності роботи сльозової залози (зменшення кількості рідини);
 3. Надмірне випаровування сльозової плівки з поверхні очного яблука.

Профілактика синдрому сухого ока

Офтальмологи наголошують на тому, що цей стан очей легше попередити, аніж лікувати. Отримати детальну інформацію  щодо цього можна на сторінці https://veselka.clinic/napriamky/dorosli-vuzki-spetsialisty/oftalmoloh. До основних способів профілактики належать наступні.

 • Підтримувати в приміщенні, де ви живете або довго працюєте, відповідний режим: вологість повітря не менше 40%, температура — не вище 24 градусів.
 • Вживати відповідну до своєї ваги та рівня активності кількість рідини на добу, не допускати дефіциту вітаміну А.
 • Чітко регламентувати час роботи за компʼютером чи іншим електронним гаджетом, робити перерви.
 • Користуючись контактними лінзами, виконувати всі рекомендації виробників. Краще обирати безконсервантні лінзи.
 • Своєчасно лікувати всі запальні хвороби очей.
 • Відвідувати лікаря-офтальмолога для проведення огляду хоча б один раз на рік.

Лікування синдрому

Надати кваліфіковану допомогу у розвʼязанні проблеми може лише вузький спеціаліст — лікар-офтальмолог. В жодному разі не займайтеся самолікуванням, адже лише фахівець здатний провести необхідну діагностику, визначити причини виникнення патології та призначити оптимальну терапію.

Основні терапевтичні методи лікування ССО

 1. Усунення діагностованих в кон’юнктиві чи рогівці порушень.
 2. Заходи для додаткового зволоження ока. Для відновлення сльозової плівки можуть використовуватися препарати штучної сльози різної вʼязкості.
 3. Покращення якості сльозової плівки.

Важливо дотримуватися дієти, що забезпечує організм вітамінами А, В2, С, Е та комплексом мінералів, серед яких селен, цинк та кальцій. Усім пацієнтам рекомендується уникати надмірних зорових навантажень, впливу агресивного середовища на очне яблуко

Якщо процеси в рогівці ока мають дегенеративний характер, лікарі призначають метаболічні препарати. Іноді до появи синдрому сухого ока можуть призвести супутні захворювання. У такому випадку лікування набуває більш комплексного характеру.

Дуже рідко, щоб відновити нормальне зволоження ока сльозою, доведеться вдатися до хірургічного втручання. Виявивши у себе проблеми з зором, якомога швидше зверніться до лікаря, щоб уникнути ускладнень та покращити якість власного життя.