Скільки сезонів можна проїхати на одному комплекті шин? На відповідь впливає маса факторів

Ми їх врахували та підготували шпаргалку на всі випадки життя.

Як зрозуміти, що шини остаточно зношені і їх пора міняти? Все просто. Для літніх шин межа становить 1,6 мм залишкової глибини протектора, а для зимових (або всесезонних, використовуваних взимку) — 4 мм. Сучасні літні шини можуть проїхати від 40 000 до 70 000 км залежно від манери водіння і характеристик автомобіля. Такий пробіг на літніх шинах середньостатистичний автомобіліст накочує за 2-3 сезони. Причому знос передбачає не лише зменшення глибини протектора. За мільйони циклів деформації порушуються міцність каркаса і його зчеплення шарів гумової суміші. Словом, кожні 2-3 роки слід купувати новий комплект шин, інформує Ukr.Media.

У разі неусувному пошкодженню однієї із шин і відносно великому загальному пробігу комплекту варто також задуматися про його заміну. Ну або про купівлю хоча б пари нових шин, які при будь-якому типі приводу слід встановити на передню вісь.

А якщо я мало їжджу?

Багато автомобілістів проїжджає в рік всього кілька тисяч кілометрів. Це не означає, що шини прослужать вам кілька десятків років. Згідно з вимогами, експлуатаційний термін служби шин легкових автомобілів складає 5 років з моменту виготовлення. А приміром, компанія Continental у рекомендаціях вказує, що всі шини автомобіля (включаючи запаску) від 10-літнього віку слід замінити новими. Тому при малих пробігах можна на десять років і орієнтуватися. Дата виготовлення шини вказана на боковині. Зазвичай це овал з чотирма цифрами. Перші дві — порядковий номер тижня у році, дві останні вказують на рік.

Як продовжити термін служби шин?

Слід періодично переставляти шини відповідно до рекомендацій виробника автомобіля — інформацію про це можна знайти в інструкції з експлуатації.

Можна порадити дбайливо експлуатувати шини й головне, правильно зберігати в міжсезоння. Насамперед, при зберіганні, важливо виключити потрапляння на шини прямих сонячних променів, які сильно старять гуму. Слід розташовувати шини без дисків вертикально, а на дисках складати стопкою.

А перед тим як на початку сезону встановити шини на автомобіль, оцініть їх стан. Не повинно бути тріщин у протекторі та боковинах. Шина не повинна бути пересохлою, вона повинна залишатися гумовою, а не виглядати спеклою пластмасою.

А зимові шини стільки ж служать?

Зимовим шинам відведено значно менше «життя». Вони майже завжди виходять з ладу через знос бігової доріжки, адже протектор нової шини — це 7-8 мм, а робочої висоти залишається всього лише 3-4 мм. Якщо шини шиповані, то при такому зносі залишається зовсім небагато металевих елементів, і шина не забезпечить належної безпеки при їзді по зимовій дорозі. Втім, не лише шиповки, але і «липучки» при такому ступені зносу теж втрачають більшу частину своїх можливостей.

Реальний ресурс зимових шин рідко перевищує 30 000 км. «Лисуваті» зимові шини без шипів можна докатати влітку, але їх зчеплення з розігрітим дорожнім покриттям буде дуже поганим. Це потрібно враховувати, особливо при гальмуванні.

Отже: шини які ще не встигли зноситися по протектору (тобто до 1,6 мм глибини протектора для літніх шин, 4 мм — для зимових) міняємо або через десять років після дати випуску, або при розтріскуванні гумового шару шини, або при пошкодженнях.

Джерело