Скільки сигарет можна ввозити в Євросоюз та інші країни?

Курці, які проводять багато часу в дорозі, звикли тримати під рукою чималий запас сигарет. Подорожуючи Україною, можна формувати будь-який резерв відповідно до своїх потреб. Але все змінюється під час перетину кордону. Розповідаємо, скільки сигарет можна брати з собою в ЄС та інші країни. 

Універсальні правила

Варто пам’ятати, що товари для особистого споживання не підлягають декларуванню та сплаті мита під час перетину кордону. Коли йдеться про сигарети, в усіх країнах Євросоюзу діють однакові правила: можна вільно ввозити до 200 сигарет на одну людину. Зазвичай це відповідає одному блоку — 10 стандартних пачок по 20 штук. 

Але деякі виробники можуть пакувати більшу чи меншу кількість сигарет в одну пачку — від 10 до 40 штук для товарів європейського виробництва і аж до 100–500 одиниць у пакуванні продуктів азіатських брендів. Тому перед покупкою дуже важливо уточнювати фактичну місткість пачок у блоці, адже «зайві» одиниці доведеться просто викинути на кордоні, втративши чимало грошей. Купуючи тютюнові продукти на сайті https://cig-poshta.in.ua/ru/shop/lm-ru/, можна скористатися фільтрами за кількістю сигарет у пачці чи в блоку. 

Що кажуть авіакомпанії?

Перетнувши кордон ЄС, можна вільно подорожувати літаками в будь-якому напрямку. До того ж, сподіваємося, що в Україні також невдовзі буде відновлено авіасполучення. Отже, всі знають, що курити в літаках не можна. А які ж правила діють відносно перевезення тютюнової продукції?

Тут варто уточнювати все у представників конкретної авіакомпанії. Кожна з них може встановлювати власні умови транспортування, наприклад:

 • Ryanair — до 200 сигарет у ручній поклажі, заборонено перевозити тютюн у багажі;
 • KLM — до 5 пачок у ручній поклажі, до 15 пачок у багажі;
 • Emirates — до 10 пачок у багажі, на деяких рейсах перевезення тютюну взагалі заборонено. 

Ще один нюанс — локальні правила аеропортів. Здебільшого дозволяють брати з собою одну герметично закриту газову запальничку. Бензинові моделі на кшталт легендарних Zippo можна буде взяти тільки без палива, з фабричною коробкою. Але окремі аеропорти можуть взагалі забороняти запальнички з рідким вмістом. У такому випадку доведеться замінювати їх традиційними сірниками. 

Правила інших країн

Скільки ж тютюнової продукції можна брати з собою, щоб не декларувати її та не сплачувати мито? Розглянемо правила деяких країн:

 • США — 200 сигарет, 100 сигар, 200 грамів тютюну в інших формах;
 • Канада — 200 сигарет, 50 сигар, 200 г листового тютюну;
 • Китай — 400 сигарет, 100 сигар, 200 г тютюну;
 • Японія — не більше 250 г тютюну у всіх виробах (це 150–200 сигарет);
 • Молдова — 40 сигарет, 5 сигар;
 • Бразилія — 400 сигарет, 25 сигар, але вартістю не більше $250;
 • Арабські Емірати — до 2000 сигарет, але не більше 2 кг тютюну в усіх особистих речах;
 • Сингапур — 200 сигарет, але зі спеціальним маркуванням на кожній з них. 

Зверніть увагу!

Правила взято з офіційних джерел на момент написання статті. Вони можуть змінюватися з плином часу через ухвалення нових обмежень щодо розповсюдження тютюну, зміну екологічного законодавства чи певну політичну ситуацію. Перед тим, як вирушати в подорож і декларувати особисті речі, обов’язково слід уточнювати поточні умови транспортування сигарет. Штрафи за порушення таких правил можуть бути дуже суворими. Наприклад, у Сингапурі доведеться віддати 345 доларів за кожну незадекларовану чи неліцензовану пачку. 

Також слід враховувати напрямки подорожей. Наприклад, із деяких африканських країн заборонено вивозити тютюнові продукти місцевого виробництва. В ЄС можуть не пропустити сигарети азіатських брендів через невідповідність етичним та екологічним стандартам.