Сьогодні Вербна неділя — що не можна робити та що можна їсти

Ще свято іменується як Вхід Господній в Єрусалим.

Сьогодні, 12 квітня 2020 року, святкується Вербна неділя. Вже в наступний понеділок, 13 квітня, починається Страсний тиждень, він же Страсна седмиця, яка завершиться Великою Пасхою, інформує Ukr.Media.

Історія Вербної неділі та як відзначають

Історія Вербної неділі описується в євангеліях. У цей день Ісус Христос увійшов у Єрусалим. Напередодні, в місті Віфанії, він воскресив чоловіка на ім'я Лазар.

Мешканці Єрусалиму, дізнавшись про це, зустрічали Господа, розстилаючи на його шляху пальмові гілки в знак пошани і поваги. В результаті ці гілки стали символом цього свята.

У нашому кліматі пальми не ростуть, тому ще на Русі їх замінили гілками верби, яка, навпаки, поширена широко.

З давніх часів гілочкою свяченої верби було прийнято акуратно шмагати дітей і хворих. Вважалося, що це надавало здоров'я. Після свята вербу не викидали, а зберігали вдома цілий рік. Віруючі впевнені, що вона охороняє житло від різних негараздів, хвороби й смутку.

Вербну неділю завжди було заведено святкувати в храмі, беручи участь в богослужінні і освячуючи там гілочки верби. Цього року зробити це буде неможливо через карантин. Однак ситуація поправна.

Вербу можна буде купити, а освятити самостійно з допомогою святої води і читаючи відповідні молитви.

Що не можна робити у Вербну неділю та що можна їсти

У Вербну неділю, як і в будь-яке інше велике православне свято, діє заборона на важку фізичну працю вдома.

В цей день не можна прибирати, прати, шити, працювати в саду і городі. Також не дозволяється сваритися, пити алкоголь, а також вступати в інтимний зв'язок (у тому числі зі своїми дружинами).

При цьому в їжі у Вербну неділю існують послаблення, попри те, що Великий піст триває. 12 квітня можна приготувати рибу або рибні страви, зробити випічку. Але м'ясо, яйця і молочні продукти до Великодня не можна.

Вербну неділю заведено проводити в широкому колі сім'ї. Однак у цьому році через карантин краще залишитися вдома.

Джерело