Створено перший в історії жіночий манекен для краш-тестів і ось навіщо він потрібен

Хочете вірте, хочете ні, але зараз усі манекени для краш-тестів — чоловіки.

Шведські інженери і дослідники вперше створили жіночий манекен для краш-тестів. Довгі роки стандартний манекен був заснований на чоловічій статурі і вазі, інформує Ukr.Media.

З 1970-х років манекени для краш-тестів — механічні сурогати людського тіла використовувалися для визначення безпеки автомобілів. Манекени постійно вдосконалювалися і ставали більш реалістичними. Але вони завжди імітували чоловіче тіло.

Дивно, але майже півстоліття в краш-тестах використовувалися або чоловічі, або дитячі манекени. Жінок в автомобілі найчастіше представляв зменшений чоловічий манекен — розміром з 12-річну дівчинку і зростом всього 149 сантиметрів.

Не просто з шкідливості

Відсутність жіночих версій ляльок для краш-тестів пов'язано з серйозними наслідками. Раніше вчені з Університету Вірджинії з'ясували, що жінки значно частіше, ніж чоловіки, отримують травми в автомобільній аварії, сидячи на передньому сидінні. Це може бути частково пов'язано з упередженістю під час краш-тестів.

Як виглядає жіночий манекен?

Жіноча версія важить 62 кілограми і має зріст 162 сантиметри, що набагато реалістичніше, ніж манекен 12-річної дівчинки. Для порівняння: чоловіча версія важить 78 кілограмів при зрості 175 сантиметрів.

Дослідники вважають, що новий підхід допоможе у створенні більш безпечних автомобілів. На цей час жіночий манекен проходить перевірку регулюючих органів і невідомо, чи визнають його і чи будуть його використовувати в усьому світі.

Джерело