Свічки запалювання автомобіля: коли їх потрібно міняти

Все, що потрібно знати про свічки запалювання.

Свічки запалення необхідні для займання паливно-повітряної суміші в камері згоряння двигуна, а значить, від їхнього стану безпосередньо залежить безперебійна робота силового агрегату, інформує Ukr.Media.

Стандартний інтервал заміни свічок запалювання становить 30-60 тисяч кілометрів. Більш довговічні платинові і іридієві свічки можна міняти кожні 100 — 120 тисяч кілометрів. Перевіряти їх стан експерти рекомендують при кожному плановому ТО автомобіля. На придатних для роботи свічках не повинно бути тріщин, темного або чорного нальоту, або кольорового нагару. Свічка з світло-коричневого кольору не повинна викликати підозр, такий колір вважається нормальним.

Непрямими ознаками проблем зі свічками можна назвати невпевнений запуск двигуна, пропуски запалювання, погіршення динаміки і «троїння» двигуна. Також слід звернути увагу на підвищену витрату палива і неприємний запах вихлопних газів, оскільки зношені свічки стають причиною перебоїв в роботі системи запалювання, а незгоріле паливо потрапляє на каталізатор.

Джерело