Суд розпочав розгляд справи нардепа Андрія Одарченка — Події

Суд розпочав розгляд справи нардепа Андрія Одарченка - Події

Фото: facebook.com/profile.php?id=100041211696235&locale=ru_RU

Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд по суті у справі стосовно народного депутата, обвинуваченого у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

— 25 квітня у Вищому антикорупційному суді розпочався розгляд по суті у справі стосовно чинного народного депутата України, члена комітету з питань антикорупційної політики, обвинуваченого у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення, — йдеться у повідомленні.

На засіданні прокурор зробила короткий виклад обвинувального акту. Після чого колегія суддів перейшла до вивчення доказів, наданих стороною обвинувачення. Наступне засідання у справі призначене на 11:00 28 червня.

У САП прізвища нардепа не називають, проте відомо, що йдеться про Андрія Одарченка — народного обранця від «Слуги народу».

У межах досудового розслідування встановлено, що нардеп запропонував топпосадовцю хабар, аби той забезпечив ухвалення Міжвідомчою робочою групою рішення про виділення з фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштів на ремонт будівель університету, в якому народний обранець обіймає посаду ректора, хоча на той час дія контракту була призупинена. Сума, яку пропонував нардеп, мала становити 8% від обсягу фінансування.

Згодом депутат передав топопсадовцю частину цієї суми — 0,39 біткоїна, що на той час було еквівалентно 10 тис. доларів США. Дії нардепа кваліфіковані за ч. 4 ст. 369 КК України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

21 листопада 2023 року народному депутату від «Слуги народу» Андрію Одарченку повідомили підозру за спробу підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. 22 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід депутату Верховної Ради Андрію Одарченку у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 15 млн грн. 23 листопада голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді на час проведення розслідування НАБУ призупинив членство депутата Андрія Одарченка. 
Джерело