Суд розпочав розгляд справи про підкуп Найєма

Суд розпочав розгляд справи про підкуп Найєма

Фото: NV Суд розглядає справу про спробу підкупу Мустафи Найєма

Нардеп Андрій Одарченко мав намір підкупити голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд по суті у справі стосовно народного депутата, обвинуваченого у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у вівторок, 25 червня.   «У Вищому антикорупційному суді розпочався розгляд по суті у справі стосовно чинного народного депутата України, члена комітету з питань антикорупційної політики, обвинуваченого у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення», — йдеться у дописі.
  У засіданні прокурор виклала короткий виклад обвинувального акту. Після чого колегія суддів перейшла до вивчення доказів, наданих стороною обвинувачення.
  Наступне засідання призначено на 11:00 28 червня.
  Встановлено, що нардеп висловив топпосадовцю пропозицію надати йому неправомірну вигоду за забезпечення прийняття Міжвідомчою робочою групою рішення про виділення з фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштів на ремонт будівель університету, в якому народний обранець продовжує обіймати посаду ректора (дію контракту якого призупинено). Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити 8% від обсягу фінансування.
  Надалі депутат надав топпосадовцю частину цієї неправомірної вигоди у розмірі 0,39 біткоїна, що на час вчинення операції було еквівалентно 10 тис. доларів.
  Депутату загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року правоохоронці повідомили про підозру депутату, який намагався підкупити голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма.

Фігурантом виявився депутат Андрій Одарченко. Суд заарештував його з альтернативою внесення 15 млн гривень застави. Заставу за Одарченка внесли, у результаті чого він вийшов із СІЗО.

Джерело