Суд відправив під домашній арешт чотирьох людей, які проникли до опечатаного приміщення Лаври — Події

Суд відправив під домашній арешт чотирьох людей, які проникли до опечатаного приміщення Лаври - Події

Фото: t.me/kyiv_pro_office

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом активістам, які незаконно увірвалися до одного з корпусів Києво-Печерської Лаври. Усіх підозрюваних взяли під цілодобовий домашній арешт. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

— За рішенням суду, троє підозрюваних будуть під цілодобовим домашнім арештом з електронним браслетом до 19.06.2023, ще один – до 19.05.2023, — йдеться у повідомленні.

За версією слідства, 19 квітня підозрювані проникли в один із корпусів національного заповідника «Києво-Печерська Лавра». Зловмисники зламали захисні ролети та двері, щоб проникнути до будівлі.

Всім затриманим повідомили про підозру за ч. 3 ст. 296 Кримінального кодексу «Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку за мотивами явної неповаги до суспільства, що пов’язане із опором працівникові правопорядку». Заарештованим загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі.

19 квітня комісія Міністерства культури та інформаційної політики України, а також представники Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» оглянули та опечатали 39-й корпус. УПЦ (МП) займала його на правах оренди, яку розірвали. В УПЦ (МП) дії влади називають протиправними.

Джерело