Сусід по мийці самообслуговування дав кілька порад, як правильно мити автомобіль

Тепер користуюся сам і іншим раджу.

Виявилося, можна самому відмити автомобіль швидко і досить якісно, не гірше досвідчених мийників, які візьмуть за свою роботу пристойні гроші, інформує Ukr.Media.

Спочатку потрібно нанести активну піну. Але не варто спочатку змочувати бруд, і лише потім наносити піну — так знижується концентрація мийних активних речовин.

Піну наносять уздовж кузова знизу вгору. Сенс в тому, що якщо робити навпаки, як багато хто звик мити простою водою — від даху і вниз, то її концентрація буде падати, оскільки свіжа піна буде потрапляти на ту що стікає з верхньої частини даху і вікон. Та й нанесені ділянки піни видно краще. Але важливо так мити по всьому кузову.

В середньому всього за 30 секунд активна речовина роз'їсти і очистить бруд, так-то довго чекати не доведеться.

Після того, як активна піна повністю покриє автомобіль її змивають чистою водою. Миючий пістолет варто тримати на відстані приблизно 20-30 см від кузова. Тиск в нормальній справній мийці 180 барів — і якщо тримати пістолет занадто близько, може пошкодитися лакофарбове покриття. Правда, це актуально тільки для машин, які не дуже якісно відремонтували, і тільки в місцях подібного ремонту. Нормальне заводське забарвлення так пошкодитися не може. Але береженого бог береже, тим більше якщо уткнути пістолет в кузов бризки полетять і на вас — а воно це треба?

Вода бажано повинна бути теплою. У теплій воді активна речовина піни діє ефективніше, коли ми змиємо піну, її ділянки перемішуються, і бруд краще відстає.

А ось водою потрібно мити від даху в вниз, і в одну сторону, наприклад, від заднього скла в сторону вітрового. Головне — не робити зайвих рухів і не мити хаотично, без певного напрямку — так будете ганяти піну по всій машині. Зазвичай водою миють за два проходи навколо автомобіля, оскільки повністю змити піну за один раз не завжди виходить. Потрібно ретельно промити дверні щілини і бічні дзеркала.

Коли мити плануєте на продаж, або не плануєте витирати сухою ганчіркою в кінці, варто нанести віск — з ним авто краще виглядає, забезпечує додатковий захист для кузова, утворює невелику плівку, вода легко скочується під впливом вітру. Та й сам автомобіль висохне швидше. Ясна річ, віск — лише красиве слово, маркетинговий виверт, до справжнього бджолиного воску ніякого відношення не має, просто суміш парафінів. Його можна наносити в будь-якому напрямку. Головне на вимиту поверхню, інакше він утворює плівку на грязі, міцно закріпить, і змити її буде складніше.

Останнім етапом машина обполіскується демінералізованою водою, яка не залишає розводів. Миють її знову зверху вниз, якщо піна до цього була вичищена не дуже ретельно, то демінералізована вода дозволяє прибрати її залишки.

Підбиваємо підсумок, можна один раз пройтися навколо автомобіля з миючим пістолетом, що подає активну піну, потім 2 рази з теплою водою, якщо не будете морочитися і наносити лак або 1 раз з теплою, 1 раз — з воском, і 1 раз з демінералізованою водою. Між іншим, для машин, пофарбованих в темні кольори, слід використовувати демінералізовану воду, а для світлих — достатньо просто теплу.

Джерело