Термін пільгового розмитнення «євроблях» закінчується

Невдовзі власникам автомобілів доведеться платити повну суму акцизу.

Пільговий період митного оформлення автомобілів на єврономерах закінчується 22 лютого. Після цієї дати власники авто платитимуть за оформлення повну ставку акцизу, а з травня цього року до порушників митних режимів «транзит» та «тимчасове ввезення» правоохоронці почнуть застосовувати жорсткі фінансові санкції аж до конфіскації транспортного засобу, нагадали в ДФС, інформує Ukr.Media.

Також заступник голови Державної фіскальної служби Віктор Кривицький заявив, що пролонгації пільгового режиму митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією не буде.

«З цього приводу повідомляю: згідно інформації, отриманої мною під час робочої зустрічі з главою комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Южаніной Н.П., продовження пільгового періоду не планується», — написав він у Facebook.

Зазначимо, що за даними Міністерства фінансів, станом на 10 січня цього року українці оформили 24,6 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією за новими правилами. Із загальної кількості оформлених авто — більше 21 тисячі перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу, за що власники добровільно сплатили кошти в розмірі 8,5 тисяч гривень за кожне авто.

Нагадаємо, що протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» до акцизного податку стосовно легкових автомобілів застосовується коефіцієнт 0,5. Він діє у разі ввезення одного легкового автомобіля однією фізичною особою для власного використання. Пільговий період триває 90 календарних днів з дня набрання чинності відповідним законом, а саме — до 22 лютого 2019 року.

Джерело