Тигрюля вже почала підніматися: як почуваються звірі після обстрілів Київщини — Події

Тигрюля вже почала підніматися: як почуваються звірі після обстрілів Київщини - Події

Фото: скрін відео facebook.com/wildanimals.ua

Тигриця Тигрюля, яка постраждала через стрес від обстрілів у п’ятницю, 11 листопада, в Центрі порятунку диких тварин досі перебуває під наглядом ветеринарів.

Того ранку, почувши звуки вибухів, тигриця в шоці почала метатися по клітці і так сильно вдарилася об ґрати, що не могла підвестися. Волонтери не на жарт стурбувалися: якщо травмовано хребет, тварина не зможе ходити.

“Тигрюля отримала протизапальну та знеболювальну терапію. Слідкуємо за станом. Очевидно, вона травмувала задні кінцівки чи хребет. Очікуємо на рішення лікарів щодо подальших дій”, — написали волонтери Центру після того, що сталося.

Про те, як зараз почувається тигриця і в якому стані інші звірі, KP.UA розповіла засновниця Центру порятунку диких тварин Наталія Попова.

Їсти тигриця відмовляється вже два дні

— Наталю, як сьогодні, через два дні після стресу та травматизації, почувається Тигрюля?

— Поки що ми не знаємо, що з нею. Зараз тигриця отримує протизапальну та знеболювальну терапію, їй потрібен спокій. Через деякий час лікарі прийматимуть рішення щодо подальших дій. Постійно викликаємо ветеринарів, які стежать станом тварин.

Поки що незрозуміло, що з лапами Тигрюлі, проте вона почала трохи рухати задніми.

Нещодавно Тигрюля почала потихеньку підніматися — це дає надію, що її хребет не пошкоджений. Принаймні з іннервацією (зв’язок органів з нервами. – Ред.) все гаразд. Якийсь прогрес є, але, звичайно, неповний.

— Тигрицю вже оглядали лікарі чи відвозили її до лікарні?

— Ні, лікарям ще належить ухвалити рішення щодо подальших діагностичних дій. Потрібен рентген, МРТ чи КТ… Зараз важко сказати.

Зробити МРТ такій великій тварині не просто: це ж не собачка. Тут потрібна серйозна анестезія тривалої дії. Рентген буде простіше.

— Тигрля вже почала щось їсти?

— Ні, вона, як і раніше, нічого не їсть.

Наталя розповідає, що до злощасного 11 листопада Тигрюля тільки-но почала одужувати після складної операції.

– Тигриці приблизно 4 роки, але її точний вік ми не знаємо. Вона потрапила до нас у тяжкому стані з Харківської області. Історії звірів до того, як вони з’явились у нас, нікому невідомі. Ми навіть не знаємо, чия це тигриця, – розповідає Наталія Попова. — Господарі найчастіше кидають таких тварин — військові їх знаходять і повідомляють нам про їхнє місце розташування. Така ж історія сталася з постраждалою тигрицею. Лікарі майже не давали Тигрюлі шансів на життя, але ми змогли поставити її на ноги – провели операцію, давали заспокійливе. Буквально два тижні тому вона відчула себе краще, почала грати і нормально їсти. А тут новий сильний стрес з травматизацією.

Тварин заради їхнього порятунку доводиться евакуювати за кордон

— А як почувається лев, який теж постраждав ?

— Під час вибухів він, як і Тигрюля, вдарився об ґрати. Травмувався: кров із носа йшла ще хвилин 40. Але зараз начебто все нормально.

Звичайно, всі тварини пережили тяжкий стрес, але, на щастя, серйозно не постраждали. Намагаємося забезпечити наших звірів спокоєм — він насамперед потрібен для якнайшвидшого відновлення.

— Напевно, це дивне питання – але чи є хоч якась можливість попередити стрес у звірів у таких випадках?

– Це абсолютно нереально. Якщо наперед знати, коли будуть вибухи, можна було напередодні давати тваринам заспокійливе. Це справді допомогло б. Але, на жаль, ніхто нічого заздалегідь не може знати. Під кожну тривогу давати заспокійливе не будеш.

— Надалі ви плануєте евакуювати цих тварин за кордон?

— Звичайно, заради цього ми працюємо – забезпечити нормальне життя тваринам. Постійно передаємо їх за кордон.

Після повномасштабного вторгнення почали цим посилено займатись. Вже понад 200 диких звірів вивезли за кордон. Однак раніше цей процес відбувався легше. Останнім часом стало складніше: на жаль, усіх теж прийняти не можуть, кількість вольєрів обмежена, а у клітку тварину не посадиш. Але ми робимо все, що в наших силах.

Наступний рейс у нас заплановано на 20 листопада, вивозимо леопарда. Знайшли місце для одного звіра, тож веземо одного. Скільки готові прийняти тварин, стільки ми веземо.

Тигрюля вже почала підніматися: як почуваються звірі після обстрілів Київщини - Події

Тигрюля вже почала підніматися: як почуваються звірі після обстрілів Київщини - Події

Такою була Тигрюля до 11 листопада, доки її не налякали вибухи. Фото: facebook.com/wildanimals.ua

Довідка

Наталія Попова започаткувала Центр порятунку диких тварин у селі Чубинське Київської області. Після початку повномасштабного вторгнення жінка врятувала понад 300 диких та свійських тварин.

Центру порятунку диких тварин допомагає зоопарк у Познані. Вони переправляють врятованих тварин з України до інших країн, де тварини більше не житимуть у клітках.

Для утримання диких звірів, їх годування та лікування Наталі щомісяця потрібно близько 14 000 доларів. Поки що тварин рятують у борг.

Як допомогти

Монобанк: 4441 1144 5227 2014

ПриватБанк: 5168 7422 4487 7746

Джерело