Типові міфи про машини, які ви бачите у кіно

Куля в бензобаку — це завжди вибух?

Чи реально сховатися від куль за дверцятами автомобіля? А чому так рідко спрацьовують подушки безпеки? Розбираємо ці та інші типові кіноомилки, інформує Ukr.Media.

Автомобіль на двох колесах їде на далекі відстані

У багатьох фільмах герой у погоні ставить машину на два колеса і досить довго їде на одному боці. Але стандартний автомобіль так не поїде — крім випадку руху під ухил. Річ у тім, що диференціал, який знаходиться в будь-який (передній або задній) частині провідної осі, не дозволить передати крутий момент на колесо, що знаходиться на землі. Енергія мотора буде витрачена на обертання колеса, що знаходиться в повітрі, а машина легко втратить швидкість, оскільки опір їзди тих двох коліс, що знаходяться в контакті з землею, буде дуже великим. Вони будуть котитися не на протекторі, а, скоріше, на боковині.

Поставити на два колеса можна майже будь-який автомобіль, а ось змусити його довго їхати у такий спосіб без блокування диференціала неможливо.

Якщо куля проб'є бензобак, він вибухне

У кожному третьому бойовику при попаданні всього однієї кулі в бензобак, автомобіль негайно вибухає. Насправді, бензин у рідкому вигляді можна прошити кулями, і він не запалиться. Річ у тім, що пари бензину добре горять в поєднанні з повітрям. Та ще й їх співвідношення, при якому займання можливе, знаходиться в досить вузьких межах. Бензин повинен витекти, випаруватися, змішатися з повітрям — і лише тоді він готовий горіти. Ну або в закритому баку, коли його підігріває палаючий автомобіль, пари бензину, які не мають виходу, можуть підняти тиск до такої міри, що бак трісне, а розбризканий бензин дійсно швидко запалиться.

За автомобілем і навіть за його дверцятами можна сховатися від куль

У безлічі бойовиків і герої, і лиходії благополучно відсиджуються за тоненьким кузовним "залізом", яке нібито рятує від куль. Насправді майже єдиним вузлом, який може зупинити кулю, що потрапила в автомобілі, є силовий агрегат — двигун і коробка передач. Всі інші кулі, тільки якщо вони випущені не з дамського пістолетика, прошивають наскрізь. Товщина листової сталі, з якої роблять двері автомобілів, найчастіше 0,6 мм. Для порівняння: куля з АКМ з 50 метрів пробиває шийку рейки старого зразка товщиною 12 мм.

Автомобіль може їхати у вертикальному напрямку

Улюблений приклад — з фільму "Бережися автомобіля". Там Волга ГАЗ-21, сховавшись від переслідування на косогорі близько 40°, вибирається на дорогу своїм ходом. По-перше, навіть у фільмі трохи помітний трос, за допомогою якого Волгу витягли, а по-друге, реальніше було побудувати сцену так, щоб виїжджати довелося не заднім ходом, а переднім. Річ у тім, що на ухилі відбувається перерозподіл маси автомобіля. Навантаження на ту вісь автомобіля, яка знаходиться нижче, збільшується. А велике навантаження на провідні колеса дозволяють їм передати великі зусилля. Іншими словами, задньопривідні автомобілі краще беруть підйоми, рухаючись вперед. А передньопривідні іноді навіть корисно розгорнути, щоб взяти крутий підйом заднім ходом.

Під час ударів не спрацьовують подушки безпеки

У сценах погоні автомобілі стикаються між, з численними перешкодами перескакують бордюри і стрибають. Ну, ми-то розуміємо, що в машинах, перероблених під трюки, подушки деактивовані. А насправді більшість переслідуваних, як і переслідувачів, після першого ж ефектного зіткнення довелося б довго виплутуватися з фронтальних, бічних, колінних подушок.

Автомобіль може підняти будь-який вертоліт

У фільмі "Діамантова рука" вертоліт піднімає з дороги Москвич-408 з трьома контрабандистами в салоні і Ю. Нікуліним в багажнику. Але ж у вертольота немає пристрою для кріплення вантажу, а за багажник автомобіль чіпляти безглуздо — відірветься при вазі 50 кг. Єдиний варіант, раціональний з точки зору міцності, — це протягнути дві стропи у відкриті вікна передніх і задніх дверей. А взагалі ідея викрадення автомобіля за допомогою вертольота підглянута у фільмі про Джеймса Бонда «Живеш тільки двічі». Однак, там у вертольота був електромагніт.

Двигун можна запустити, з'єднавши два проводи

Вже близько 30 років іномарки і близько 20 років вітчизняні автомобілі постачають іммобілайзерами. Цей пристрій зчитує електронний код мітки, що знаходиться у ключі запалювання, і при правильному значенні дозволяє запустити двигун. Проте герої або лиходії в бойовиках завжди хвацько викрадали машини, перемкнувши пару проводів, вирваних з м'ясом із замка запалювання. На зчитування коду ніхто не звертає увагу. А ще на всіх автомобілях вже більше півстоліття встановлені механічні замки, що блокують кермовий вал. Так, їх можна розкрити декількома способами: викруткою провернути личинку, зняти замок, силою зірвати фіксатор. Але потрібен інструмент, час і незвичайна фізична сила.

Машина запускається через роки

Зазвичай. це буває у кіно після апокаліпсису. Минуло кілька років. Ті, що вижили, сідають у завмерлі автомобілі і вільно запускають мотори — аби бензин був. Насправді навіть самоізоляція через пандемію показала, що якщо до машин не підходити пару місяців, то не всі з них легко запустяться від «рідної» батареї. А через пів року жодна машина не оживе.

Машина може стрибнути, повернувшись на 360 градусів

У фільмі "Людина з золотим пістолетом" був здійснений запаморочливий трюк: автомобіль AMC Hornet стрибає через зруйнований міст і при цьому в польоті повертається навколо поздовжньої осі на 360°. І це правда! Причому трюк був виконаний з першого разу.

Джерело