Triumph показав найбільший мотоцикл Rocket 3 TFC

Цифра 3 у назві означає число циліндрів у рядному поздовжньому двигуні.

Екологічні норми для транспорту, які постійно посилюються, інженерів змушують йти на різні хитрощі, щоб двигуни ставали водночас і більш потужними, і більш чистими. Автовиробники для цього встановлюють турбіни на двигунименших обсягів — рішення просте і зрозуміле, але невідповідне, у свою чергу, для двоколісної техніки. Турбовані мотоцикли — неймовірно рідкісне явище, тому що для підтримки продуктивності своїх двигунів компанії потроху нарощують їх робочі об'єми: на 100 або 200 куб. см при зміні поколінь, інформує Ukr.Media.

Але чи варто дотримуватись цієї тактики, якщо обсяг вашого двигуна вже становить монструозна 2,3 л? «Звичайно!» — відповіли в компанії Triumph та представили друге покоління свого найбільшого мотоцикла Rocket 3. Цифра 3 у назві означає число циліндрів у рядному поздовжньому двигуні. Його обсяг зріс до 2500 кубиків, що для масового виробництва — новий рекорд. Віддача відповідна — 220 Н·м крутного моменту і 163 л. с.

При цьому важить новинка на 15 % менше попередника, тобто близько 300 кг. Такого результати було досягнуто за рахунок нової алюмінієвої рами, яка використовує двигун як силовий елемент. У підсумку з питомої потужності новий Rocket 3 пішов далеко вперед від однокласників.

Привід заднього колеса зробили карданним, оскільки жоден інший тип приводу з такою кількістю крутного моменту в процесі тривалої експлуатації не впорається. Поряд з карданом сховався третій глушник вихлопної системи від італійської компанії Arrow, яка давно співпрацює з Triumph.

Окремо варто відзначити роботу дизайнерів, які створили куди більш легкий і присадкуватий силует мотоцикла. Ширяючий над однобічним маятником хвіст — рідкісне рішення в класі круїзерів, і воно дозволяє змістити увагу на більш масивну передню частину, де своїми полірованими плечима грає випускна система.

Об'єм бензобака класичної для Triumph форми становить 19 л. Але середні витрати палива виробник не розкрив, тому складно судити, наскільки цього запасу вистачить.

Щоб водієві було простіше впоратися з таким монстром, Rocket 3 оснастили всім необхідним: потужні гальма Brembo, регульована вилка Showa, квікшіфтер і великий пакет електроніки, що включає ABS, трекшен-контроль і чотири режими роботи двигуна.

Представлений новий Rocket 3 має важливу приписку в назві — TFC (Triumph Factory Custom). Це означає, що дана модель вийде обмеженим тиражем — всього 750 примірників. Що буде далі, виробник замовчує. Але слабо віриться, що новий двигун і шасі були розроблені заради менш ніж тисячі мотоциклів.

Навіть при ціні від $29 000 такі масштаби виробництва не здаються вигідними. Тому варто запастися терпінням і почекати до осінніх виставок, на які можуть привезти вже звичайні Rocket 3, без вуглепластикових панелей та табличок з порядковим номером.

Джерело