Юсов: Україна не реагуватиме на списки полонених на борту Іл-76, опубліковані пропагандистами — Події

Юсов: Україна не реагуватиме на списки полонених на борту Іл-76, опубліковані пропагандистами - Події

Фото: t.me/FastFocus

Росія офіційно не публікує списки військовополонених, яких мали обміняти і які, за їхніми словами, перебували на борту Іл-76. Натомість Кремль вдається до вкидів через пропагандистів. Про це заявив представник української військової розвідки Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

— Списки полонених, яких мали обміняти 24 січня, були відомі (Україні). Інша річ, які списки вони публікують. В Україні офіційну інформацію повідомляє координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та офіційні посадові особи, зокрема Уповноважений з прав людини Верховної Ради. З боку держави-агресора – пропагандисти Симоньян, Шарій тощо. Вони опублікують списки. Тобто це робить не Міноборони агресора, не гуманітарний штаб, який відповідає за питання поводження з військовополоненими, а пропаганда. Справа в тому, що коментувати ту інформацію, яку навмисне вкидає російська пропаганда, це означає брати участь у реалізації їхньої операції. Звісно, ​​коли будуть офіційно повідомлені такі списки, тоді будуть і офіційні коментарі, — зазначив він.

Юсов додав, що для того, щоб порівняти списки на обмін, Росія має офіційно опублікувати їх через держвідомство чи уповноваженого. Україна не коментуватиме списки пропагандистів, щоб не надавати їм легітимного статусу та не підігравати пропагандистам, які намагаються влаштувати провокацію.

24 січня російський військово-транспортний літак Іл-76 зазнав аварії у Бєлгородській області. У РФ стверджують, що на борту літака нібито було 65 полонених українських військовослужбовців. Головне управління розвідки МОУ повідомило, що запланований на 24 січня обмін полоненими з Росією не відбувся. Наразі відомство не має даних, чи перебували українські полонені на борту Іл-76. Пізніше проєкт «Схеми» оприлюднив прізвища членів екіпажу російського літака Іл-76. Журналісти отримали список екіпажу в складі шести осіб, які мали супроводжувати цей політ, і верифікували їхні посади та приналежність до військової авіації. Родичі підтвердили загибель трьох із них.
Джерело