В ЦПД спростували фейк про плани Угорщини «повернути Закарпаття»

В ЦПД спростували фейк про плани Угорщини "повернути Закарпаття"

Фото: ЦПД Першоджерелом фейкових повідомлень є анонімний X-акаунт HungaryBased

Міноборони Угорщини пояснило, що поширене в мережі відео з бронетехнікою в Будапешті пов’язане з фестивалем Ludovika.

Соцмережі поширюють дезінформацію про так звану операцію «Турул», під час якої Угорщина начебто «планує повернути собі частину українських територій». Паралельно з цією «новиною» поширюються відео «стягування угорської бронетехніки до кордону з Україною». Про це повідомляє Центр протидії дезінформації РНБО України (ЦПД).

«Першоджерелом цих повідомлень є анонімний X-акаунт HungaryBased, який регулярно публікує провокаційні дописи про «повернення Закарпаття» та (ніяким чином не стосується) угорських медіа чи державних структур», — ідеться в повідомленні.

Міноборони Угорщини пояснило, що поширене в мережі відео з бронетехнікою в Будапешті пов’язане з фестивалем Ludovika — щорічним публічним заходом, інші матеріали — це архівні кадри з навчань Adaptive Hussars 23, які відбувалися в листопаді 2023 року.

«Такі «вкиди» вигідні Росії. Їхнє завдання — створити напружену ситуацію між Україною та сусідніми державами. Поширюючи подібні фейки про нібито «територіальні претензії», росіяни та їхні проксі намагаються зіштовхувати українців і угорців. Це їхня традиційна стратегія», — зазначається в повідомленні ЦПД.

Нагадаємо, 9 травня СБУ вперше в історії викрила шпигунську мережу воєнної розвідки Угорщини. Серед її завдань був збір інформації про військову захищеність Закарпатської області, пошук уразливих місць у наземній і повітряній обороні регіону.   Того ж дня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про висилання з країни двох українських дипломатів. За його словами, вони нібито шпигували під дипломатичним прикриттям. Україна у відповідь вислала двох угорських дипломатів.

Джерело