В Ісландії за 38 годин сталось 2 200 землетрусів, є загроза виверження вулкану — Події

В Ісландії за 38 годин сталось 2 200 землетрусів, є загроза виверження вулкану - Події

Фото: AP

Всесвітньо відомий геотермальний басейн Блакитна лагуна в Ісландії закрився на тиждень через поточну сейсмічну активність. Це місце є частиною півострова Рейк’янес на південному заході країни.  Крім Блакитної лагуни, на острові також знаходиться головний аеропорт Ісландії — Міжнародний аеропорт Кеблавік. Про це повідомляє CNN.

Ісландія – одна з найактивніших вулканічних зон планети. За даними Ісландського метеорологічного бюро, за 24 години до полудня четверга 9 листопада тут було зареєстровано близько 1400 землетрусів, а за перші 14 години п’ятниці — ще 800. Сім із них були магнітудою чотири або вище — і всі вони були на півострові, недалеко від аеропорту Блакитної лагуни.

Найсильніший землетрус силою 4,8 був зареєстрований на захід від Торб’єрна, гори приблизно за милю на південь від Блакитної лагуни, незадовго до першої ночі в четвер. Це найсильніший землетрус з початку активності 25 жовтня, кажуть метеорологи.

Фахівці попередили, що оскільки під землею триває накопичення магми, землетруси триватимуть і надалі. За їхнім прогнозом, сила поштовхів може зрости до 5,5. Водночас вони наголосили, що нині ознак того, що магма «пробивається на поверхню» не зафіксовано.

Півострову Рейк’янес нині присвоєно «жовтий» колір небезпеки через ризик виверження, решта країни має «зелений». Як відомо, після аналогічних сейсмічних подій в регіоні торік сталось виверження вулканічної гори Фаґрадальсф’ятль.

 

Джерело