В ISW заявили, що російські війська створюють на Харківщині буферну зону — Події

В ISW заявили, що російські війська створюють на Харківщині буферну зону  - Події

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Протягом 13 травня російські війська продовжували наступи на північ і північний схід від міста Харкова. Схоже на те, що вони надають пріоритет швидкому створенню «буферної зони» вздовж кордону з Україною, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За даними військових експертів, про це свідчать відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську та повідомлення про знищення кількох мостів через ключові річки.  У ISW наголосили, що російські сили намагаються створити «буферну зону» а не проникати вглиб, як раніше оцінював інститут.

Експерти додали, що новопризначений секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу напередодні  взяв участь у своєму першому засіданні на посаді секретаря на тлі постійних повідомлень про те, що Путін зосереджується на мобілізації російської економіки та оборонно-промислової бази (ОПБ) для підтримки затяжної війни в Україні.

Експерти наголосили, що рішення Путіна відсторонити Шойгу від виконання обов’язків міністра оборони Росії може «відкрити двері для відходу з Міністерства оборони певних осіб, пов’язаних з Шойгу, що, ймовірно, є одним із запланованих наслідків нещодавніх перестановок в уряді Путіна».

За повідомленням інституту, протягом дня українські війська «здійснили успішні ракетні удари по російській базі ППО в окупованому Криму, а також успішні удари безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі в Росії».

Раніше монітронинговий ресурс DeepState заявляв, що російські війська фактично зайняли населені пункти Мороховець, Олійникове і Зелене на Харківщині.  Тривають активні бої за Лук’янці, які ворог майже повністю окупував. РФ намагається закріпитись в Глибокому.  За даними Генштабу ЗСУ,  ведуться бої на напрямках Пильна — Лук’янці, Пильна — Глибоке, Пильна — Олійникове, Муром – Бугруватка. РФ проводить штурм на напрямках Стрілеча — Глибоке, Олійникове — Глибоке, Олійникове — Лук’янці, Муром — Стариця, Плетенівка — Тихе. Ведуться бої за Вовчанськ.  
Джерело