В НАТО анонсували нову допомогу Україні

В НАТО анонсували нову допомогу Україні

Фото: Getty Images Генсек НАТО Йенс Столтенберг

Члени Альянсу найближчими днями зроблять нові оголошення про посилення протиповітряної оборони та збільшення кількості боєприпасів.

НАТО ще до саміту у Вашингтоні планує ухвалити рішення про надання додаткових систем ППО та передачу більшої кількості боєприпасів для України. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг в інтерв’ю телеканалу СBS.

Він зазначив, що усі члени Альянсу погодилися посилити допомогу для України, — як у вигляді нових тренувань військових, так і у вигляді довгострокових зобов’язань.

«Я також очікую, що до саміту (НАТО. — ред.), який розпочнеться наступного тижня, члени Альянсу зроблять нові оголошення про посилення протиповітряної оборони та збільшення кількості боєприпасів», — сказав Столтенберг.

Генсек Альянсу також додав, що НАТО візьме на себе надання і координацію безпекової допомоги Україні. Зокрема, в Німеччині буде створене командування з логістичними центрами, де розмістять техніку для тренування Збройних сил України. Генсек підкреслив, що «це буде великим і важливим результатом саміту, який забезпечить більш міцну основу для нашої підтримки України».

«Головне завдання Альянсу — забезпечення перемоги України. Це передумова для майбутнього членства країни в НАТО», — сказав Столтенберг.

Він також зазначив, що НАТО і союзники хочуть миру та єдиний спосіб його досягнути — переконати російського диктатора Володимира Путіна, що він не переможе на полі бою.

«Він (Путін. — ред.) має сісти й ухвалити рішення, де Україна переважатиме як суверенна, незалежна держава в Європі. Єдиний спосіб переконати Путіна, що він не переможе на полі бою — це військова підтримка України з-за кордону. Отже, довготривале переговорне рішення для України, вимагає її військової підтримки», — сказав Столтенберг.

Раніше повідомлялося, що Україна від саміту НАТО у Вашингтоні, що має відбутися 9-11 липня, очікує посилення обороноздатності та суттєвих рішень щодо членства.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання щодо членства України у складі Альянсу в найближчі 10 років.

 

Джерело