В одеському видавництві «Чорномор’я» відбулася сутичка між волонтерами та охороною — Події

В одеському видавництві «Чорномор'я» відбулася сутичка між волонтерами та охороною - Події

Фото: dumskaya.net

В Одесі в будівлі видавництва «Чорномор’я», де плетуть сітки для ЗСУ, відбулася сутичка між волонтерами «Гончаренка центру» та співробітниками охоронної фірми. Охоронці застосовували силу до волонтерів та намагалися поміщати їм потрапити до будівлі, самі активісти кажуть, що поліція мовчки за цим спостерігала. Про це пише «Думська».

Нардеп Олексій Гончаренко зазначають, що волонтерів намагаються виселити з будівлі, а для цього облрада вдає, що стурбовані проблемою з пожежною безпекою. Він зазначив, що якщо така проблема і існує, то лише тому, що охорона перекрила центральний вхід, хоча у приміщенні багато інших виходів та всі вони робітники. Ситуацію він зняв на відео, щоб довести, що з боку організації, яку він очолює, жодних порушень немає.

— Одеська облрада каже, що їхня пожежна безпека турбує. І поки ми чекаємо на вердикт по приміщенню для Гончаренка-центру – навідалися і самі всі перевірили. Великий вхід. Наразі його заблокували ті, хто тут тиняється. І є інші виходи. Ще коридор на вулицю та інший вихід. Це така небезпека? Чи у чому проблема взагалі? Якщо через це волонтери не дають працювати, давайте закінчимо із цим. Все добре, гарне приміщення, без нарікань. Жодних проблем із пожежною безпекою. Тепер це бачите і ви, – написав він.

Пізніше волонтерам вдалося потрапити на свої робочі місця. Вони встановили обладнання, плели сітки та нарізали матеріал для плетіння. Директор видавництва закрилася у кабінеті та обіцяла написати заяву в поліцію. А депутати «Європейської Солідарності» на чолі з нардепом Олексієм Гончаренком поїхали на зустріч до голови облради Григорія Діденка. Останній, до речі, заявив, що волонтери зможуть продовжити роботу в холі на Дерев’янку, 1, якщо буде дотримано всіх протипожежних норм. Завтра, 6 квітня, волонтери знову мають намір продовжити свою роботу у приміщеннях «Чорномор’я».

Інформація про виселення центру з’явилася після скандальної сесії облради, де більшість депутатів («слуги» і ОПЗЖ) відмовилися підтримувати ініціативу «Європейської Солідарності» з ліквідації посади третього заступника голови зборів. Наразі її займає представник проросійської «оппоплатформи» Вадим Шкаровський. Податківці, які орендують у облради приміщення видання, стали на бік волонтерів і заявили, що готові дати їм працювати, оскільки поки що не можуть використовувати приміщення за їх призначенням через відсутність ремонту та інші необхідні їм умови.

За час роботи центру волонтери сплели тут понад 45 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток для 450 військових частин. Крім того, понад тисячу людей отримали тут ліки, понад три тисячі сімей — продуктові набори.

В одеському видавництві «Чорномор'я» відбулася сутичка між волонтерами та охороною - Події

В одеському видавництві «Чорномор'я» відбулася сутичка між волонтерами та охороною - Події

Джерело