В ООН підтвердили, що удар по Харкову був ракетою з КНДР

В ООН підтвердили, що удар по Харкову був ракетою з КНДР

Фото: Сергій Болвінов, Фейсбук Уламки ракети КНДР

Росія, яка є постійним членом Ради безпеки ООН, порушила санкції Радбезу, що передбачають заборону на імпорт та експорт військових технологій з Північної Кореї.

Росія 2 січня ударила по Харкову північнокорейською балістичною ракетою Hwasong-11, що є прямим порушенням санкцій Ради безпеки. Це підтвердити Уповноважені за стеженням за санкціями проти Північної Кореї при ООН, передає Reuters.

За даними агентства, у 32-сторінковому звіті, представленому в одному з комітетів Радбезу, констатується, що «уламки ракети, знайдені в Харкові, Україна, 2 січня 2024 року, походять від ракети КНДР серії Hwasong-11» і свідчать про порушення ембарго на постачання зброї до та з Північної Кореї.

Троє уповноважених за санкціями відвідали Україну на початку квітня, щоб оглянути уламки ракети, і не знайшли жодних доказів того, що ракета була виготовлена в Росії.

У звіті вказується, що експерти ООН «не змогли самостійно визначити, звідки і ким була запущена ракета». Але інформація, надана українською стороною, «вказує на те, що вона була запущена в межах території Російської Федерації».

«Таке місцеперебування, якщо ракета перебувала під контролем російських сил, ймовірно, вказує на те, що вона була придбана громадянами Російської Федерації», – констатується у звіті.

Як відомо, Північна Корея з 2006 року через випробування ядерної зброї та балістичних ракет перебуває під санкціями Ради безпеки ООН, які передбачають заборону на імпорт та експорт військових технологій.

Раніше у США також підтвердили, що РФ застосовувала в Україні балістичні ракети, отримані від КНДР.

У середині лютого генпрокурор України заявляв, що Росія використала проти України 24 балістичні ракети з КНДР.

Джерело