В Оренбурзькій області через прорив дамби зупинили НПЗ, вода з Орська підібралась до іншого міста — Події

В Оренбурзькій області через прорив дамби зупинили НПЗ, вода з Орська підібралась до іншого міста  - Події

Фото: скріншот з відео

У російському Орську прорвало другу дамбу, через що «велика вода» підібралася до іншого великого міста — Оренбурга. В регіоні оголосили режим НС та зупинили роботу місцевого НПЗ, повідомляють російські пропагандистські канали.

За словами голови МНС РФ,  ситуація в Орську «критична». Людей евакуюють із затоплених будинків. При цьому наголошується, що евакуація обов’язкова. Глава МНС також запропонував «тимчасово заборонити продаж алкоголю в районах підтоплення в Орську».

Також для уникнення екологічної катастрофи призупинив роботу єдиний нафтопереробний завод в Оренбурзькій області «Орскнефтеоргсинтез». Особливість цього нафтопереробного заводу полягає у тому, що він був орієнтований на випуск авіакеросину. За даними влади, рівень води піднявся майже до 9,7 метра. Через паводок не їздить громадський транспорт, а також є проблеми із газо- та водопостачанням.

Всі школи Орська перейшли на дистанційне навчання.

Рятувальники паралельно почали превентивну евакуацію жителів 10 населених пунктів у Курганській області, де з 5 квітня діє режим підвищеної готовності.

За даними «Української правди», у РФ режим НС федерального характеру вводять, коли кількість людей, загиблих і постраждалих перевищує 500 осіб або сума збитків становить понад 1,2 млрд рублів.

6 квітня у Ростовській області було підірвано трубопровід, яким перекачують нафтопродукти до танкерів.  Внаслідок цього завантаження танкерів нафтопродуктами припинено на невизначений термін.  2 квітня дрони вперше атакували республіку Татарстан, яка знаходиться за 1200 кілометрів від кордону з Україною. За даними ЗМІ, ГУР та СБУ за допомогою безпілотників атакували завод з виробництва «Шахедів» та нафтопереробний завод.
Джерело