В Україні оцінять надійність підземних сховищ та ГТС

В Україні оцінять надійність підземних сховищ та ГТС

Фото: Нафтогаз В Україні оцінять надійність підземних сховищ та ГТС в умовах війни та припинення транзиту

Підготовка та проведення стрес-тестів відбуватиметься у чотири етапи. Результати будуть оприлюднені до початку сезону закачування — наприкінці квітня.

Цьогоріч Укртрансгаз та Оператор ГТС України проведуть чергові стрес-тести, щоб оцінити надійність газотранспортної системи та підземних сховищ для роботи в умовах обстрілів і припинення транзиту російського газу. Про це 21 лютого повідомляє НАК Нафтогаз України.

Зазначається, що підготовка та проведення стрес-тестів відбуватиметься у чотири етапи. Результати будуть оприлюднені до початку сезону закачування — наприкінці квітня. Такі ж випробування проводились у 2023 році, і вони дали позитивні висновки.

Як повідомляється, стрес-тест газової інфраструктури 2024 року буде змодельовано та здійснено робочою групою у складі та за сприяння USAID — Проекту енергетичної безпеки, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Генерального директорату Joint Research Centre Європейської комісії, міжнародних технічних експертів та відповідно ОГТСУ, НАК Нафтогаз України та Укртрансгазу.

Нагадаємо, Україна у сім разів збільшила транспортування газу.

Також повідомлялося, що європейські трейдери заробити близько 320 млн доларів завдяки зберіганню газу в підземних газових сховищах України.

Джерело