В Україні скасували відключення світла до обіду

В Україні скасували відключення світла до обіду

Фото: Getty Images Станом на ранок залишалися знеструмленими 504 населених пункти

Зниження споживання вранці після вихідних та накопичений резерв в системі дали змогу зменшити обсяг обмежень.

Зранку у понеділок в Україні не відключатимуть електроенергію для населення. Але ввечері обмеження будуть збільшені, повідомило Укренерго 8 липня.

Вказано, що сьогодні вранці диспетчерський центр компанії зафіксував споживання нижче прогнозного рівня. Зниження споживання вранці після вихідних та накопичений резерв в системі дали змогу зменшити обсяг обмежень. А з 10:30 до 14:00 обмеження будуть скасовані для всіх регіонів України.

«На вечір, зі зростанням споживання і температури повітря, очікується збільшення обсягу обмежень. За прогнозом, з 19:00 до 22:00 обленерго будуть застосовувати чотири черги графіків відключень одночасно», – йдеться в повідомленні.

В інші години доби по всій Україні діятимуть три черги відключень.

Станом на ранок залишалися знеструмленими 504 населених пункти. Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях.

З технічних причин знеструмлювалися споживачі у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Сумській, Чернігівській областях.

«Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах», – зазначили в Укренерго.

Сьогодні Україна імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 29 844 МВт-год, з максимальною потужністю 1538 МВт.

Експорт не відбувається і не передбачається.

Нагадаємо, з 9 по 24 липня в Україні змінять графіки відключень світла – в кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень.

Раніше повідомлялося, що липень стане найважчим періодом для енергосистеми України. Саме у цей час енергоблоки АЕС проходять планові ремонти.

Джерело