В Україні велика кількість хворих на грип фото з відкритих джерел
Летальні випадки зумовлені відсутністю специфічної терапії в перші дні хвороби
В Україні зараз дуже велика кількість хворих на грип, зокрема із коінфекцією ковід/грип. До того ж, зростає кількість летальних випадків. Про це розповіла головна інфекціоністка України, докторка медичних наук Ольга Голубовська.
Будь ласка, читайте текст після реклами
За її словами, всі летальні випадки зумовлені відсутністю специфічної терапії в перші дні хвороби.
Ольга Голубовська дала кілька порад хворим.
Будь ласка, читайте текст після реклами При підвищенні температури тіла – провести тестування на грип та ковід. Якщо результат позитивний, то варто приймати відповідну терапію. Для грипу – це Озельтамівір. Для ковіду – Паксловід, який скоро буде доступний в нашій країні. Якщо тести негативні (або немає їх в наявності), але є висока температура тіла, нежить – треба також прийняти Озельтамівір та звернутися до лікаря. Озельтамівір – лікарський препарат, розроблений для лікування грипу. Озельтамівір є противірусним засобом, належить до групи інгібіторів нейрамінідази. Препарати цієї групи діють безпосередньо на нейрамінідазу вірусу грипу, запобігаючи його розмноженню та поширенню в організмі.
«Краще мати вдома експрес-тести та противірусні препарати, тому що захворіти може вся сімʼя, аптека може бути закрита, зруйнована, хвороба може розвинутися вночі тощо. У будь-якому випадку своєчасно звертайтесь до лікаря», – порадиоа інфекціоністка.
Голубовська також звернулася до лікарів: «Грип – дуже швидке захворювання, вже з третього дня хвороби може виникнути ГРДС, попередити це можна тільки шляхом своєчасної терапії, саме тому і призначається Озельтамівір».
Нагадаємо, станом на ранок 25 січня в школах окремих регіонів України ввели карантин через зростання захворюваності на грип та ГРВІ серед школярів. Зокрема, в деяких закладах освіти Хмельницької, Волинської, Київської областей, а також міст Львова та Вінниці учні перейшли на дистанційне навчання.
До слова, у січні в Україні зареєстрували випадки нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають «Дженні».
Читайте також: Україна готується до можливої пандемії X – міністр охорони здоров’я
Джерело
Залиште відповідь