Верх машинобудівного мистецтва: 5 сучасних автомобілів-амфібій

Як круто приїхати на море на власному автомобілі, а потім трансформувати його в катер — і мчати по водних просторах! Це не фантастика, а реальність — прямо зараз можна купити автомобіль-амфібію, причому вибір досить великий. Давайте подивимося, хто виробляє такі машини.

Watercar (Фаунтин-Валі, штат Каліфорнія, США). Мабуть, найпомітніша компанія-виробник автомобілів-амфібій. Заснована в 1999 році, вона зробила собі ім'я на виробництві «найшвидшої амфібії в світі» (у 2010-му автомобіль Watercar Python потрапив до Книги рекордів Гіннесса). Сьогодні компанія робить одну модель — Watercar Panther з двигуном Honda, покоління якої оновлено в 2017 році. Машини будуються під замовлення, з урахуванням вимог кожного покупця, тому двох абсолютно однакових немає (на сайті компанії є шикарна галерея виготовлених Panther).

Коштує Panther недешево — від $139000 до $172000 залежно від комплектації. Watercar Panther на воді:

У 2017-му компанія, окрім цивільної, освоїла пожежну версію машини. Основна «фішка» амфібії в тому, що вона може з води гасити прибережні об'єкти, засмоктуючи воду прямо з-під днища, інформує UkrMedia.

CAMI (Риджленд, штат Південна Кароліна, США). CAMI розшифровується як Cool Amphibious Manufacturers International, тобто «Міжнародний виробник кльових амфібій». На відміну від Watercar у CAMI дуже немаленька виробнича лінійка, в якій є не тільки легкові автомобілі, але головне — автобуси. Саме амфібійні автобуси зробили компанії ім'я і є основним рядком їх збуту. Туристичний автобус CAMI Hydra-Terra вміщує до 49 пасажирів (30 сидячих місць):

Дизель-електричний автомобіль-амфібія для мисливців або туристів CAMI Hydra Gator:

Основний конкурент Watercar, модель CAMI Hydra Spyder, розганяється до 85 км/год на воді:

Шикарний плаваючий будинок на колесах CAMI Terra Wind:

Крім того, компанія робить екстремальний плаваючий позашляховик CAMI H2OEX Extreme на шасі Ford з двома дизельними двигунами, амфібійний автомобіль для служб порятунку CAMI Responder, обладнаний усіма необхідними для МНС системами.

Gibbs (Нанітон, Уорвікшир, Великобританія). Не тільки американці роблять цивільні амфібії. Gibbs — відома британська фірма, яка до Watercar тримала рекорд швидкості в своєму класі транспортних засобів, та й і зараз славиться швидкими і комфортабельними плаваючими машинами. У виробничій лінійці Gibbs вісім різних амфібій найрізнішого призначення. Ось, наприклад, Gibbs Aquada, розкішний кабріолет, що розвиває 150 км/год на суші і 60 км/год на воді, конкурент Watercar і CAMI Hydra Spyder:

А ось Gibbs Quadski, квадроцикл-амфібія. Існує також у подовженій версії Quadski XL:

Ще більш дивна конструкція — скутер-амфібія Gibbs Biski!

Вантажна амфібія Gibbs Phibian вантажопідйомністю до 1,5 тонн:

«Шерп» (Москва, Росія). Вони не будують розважальних амфібій, зате будують дуже круті амфібійні всюдиходи для екстремальних умов. Компанія «Шерп» була заснована в 2012 році, її моделі засновані на дизайні Олексія Гарагашьяна, винахідника та інженера, що спеціалізується на всюдиходах. Перша модель «Шерп» була показана в 2015 році.

«Шерп» не боїться взагалі ніяких умов, може проходити завали, снігові замети, водні перешкоди, будь-яке бездоріжжя. Він може навіть підніматися на сходинки висотою до 70 см!

Виготовляється він у двох основних комплектаціях — «Шерп» і «Шерп-Пікап» (як неважко здогадатися, це пасажирська і вантажна версії), плюс доопрацьовується під клієнтів.

Searoader (Акінгтон, Глочестершир, Великобританія). Компанія, заснована Майком Райаном, виробляє ряд амфібійних машин різного призначення. Основна «фішка» Searoader у тому, що компанія переробляє в амфібії звичайні автомобілі — її візитною карткою є водоплавний Lamborghini.

SeaRoader Mk1 — найпростіший амфібійний автомобіль, що продається у вигляді кит-кара для самостійної збірки. Клієнт може доопрацьовувати машину будь-якими доступними способами.

Вантажна амфібія Searoader Amphitruck 4×4.

А це приклад «переробки». Searoader Amphicab був побудований у 2012 році на замовлення відомого Стівена Фрая.

Джерело