Ви коли-небудь замислювалися, чому всі дорожні знаки різної форми

Навіщо одні знаки роблять круглими, інші трикутними, а треті взагалі — квадратними.

Ми звикли до того, що різні дорожні покажчики стандартизовані і незмінні протягом десятиліть — як і 20, і 30, і 50 років тому, інформує Ukr.Media.

Але чому вони саме такі?

Більшість водіїв ще в автошколі просто заучують значення дорожніх знаків, яких налічується понад 120 штук, абсолютно не замислюючись про те, чому вони мають саме таку форму і забарвлення, а не якусь іншу.

Можна, звичайно, обмежитися відповіддю, що типи, форми і позначення дорожніх знаків стандартизовані і схвалені міжнародною «Конвенцією про безпеку дорожнього руху».

Однак це ніяк не пояснює: все-таки чому якийсь знак виконаний, скажімо, саме у вигляді ромба, а інший — у вигляді трикутника? А третій взагалі — круглий! Насправді такі форми дорожніх покажчиків взялися аж ніяк не з повітря.

Річ у тім, що бувають випадки, коли побачити «картинку», зображену на знаку, тобто його кольорографічну схему, буває просто неможливо. Старий знак може вигоріти на жаркому південному сонці, з нього може облупитися фарба або під час снігової заметілі він цілком може повністю покритися снігом.

У подібній ситуації водій, фактично, буде бачити лише його силует.

Але і в таких умовах знак повинен виконувати свою функцію. Варіантів форм знаків, тобто геометричних фігур, придатних для такого роду використання існує не так вже й багато. Тому найважливіші з точки зору запобігання аваріям знаки отримали унікальну форму.

Одні з найнебезпечніших аварій, які можуть відбуватися виключно через взаємне непорозуміння між водіями — зіткнення на перехрестях, коли не дотримується черговість проїзду.

Саме тому знак «Головна дорога» має унікальну форму ромба, а знак «Поступися дорогою» — єдиний в ПДР трикутник з вершиною, спрямованою вниз. Ні з якими іншими знаками не сплутаєш навіть якщо повністю позбавити їх фарби.

Те ж саме стосується знака «STOP», що забороняє подальший рух без зупинки, — його частенько вішають перед залізничними переїздами, складними перехрестями і в інших подібних місцях. Характерний восьмигранний профіль теж унікальний.

Від виконання вимог і приписів дорожніх знаків інших форм — круглих, трикутних з вістрям вгору, квадратних, прямокутних, — життя і здоров'я водія і пасажирів якщо і залежить, то не настільки безпосереднім чином.

Тобто, якщо ви не зрозумієте, що означає ось цей заліплений снігом круглий знак — обмеження швидкості або все-таки заборона стоянки, — зовсім не обов'язково, що ви влаштуєте ДТП.

Тепер ви знаєте, чому дорожні знаки мають різну форму

Джерело