Від F-18 до Apache. Що Україна запросила у США

Від F-18 до Apache. Що Україна запросила у США

Фото: Getty Images Винищувач F18 Hornet

Останній запит Міноборони України на озброєння включає новітні системи ППО THAAD, винищувачі F-18 та гелікоптери Apache.

Україна запросила у Сполучених Штатів нові види озброєння, серед яких є винищувачі F-18 Hornet, ударні гелікоптери Apache і Black Hawk та безпілотники. Як повідомляє Reuters, співробітники Міністерства оборони України представили «перелік озброєнь для задоволення потреб» ЗСУ під час закритого засідання у Вашингтоні, на якому були присутні урядовці та керівники оборонної промисловості США.

Список побажань

За джерел агентства, які ознайомилися з українським списком, до нього увійшли зразки озброєння, які Київ вже має на озброєнні, у тому числі танки Abrams та 155-міліметрова артилерія, а також літаки F-16, безпілотники та ракети ATACMS великої дальності.

Проте в переліку є кілька нових пунктів, у тому числі транспортні літаки C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules, ударні вертольоти Apache та Black Hawk.

У документі також зазначається, що Україна запитує у Вашингтона винищувачі F-18, три типи безпілотників виробництва General Atomics, включаючи MQ-9B Sky Guardian та систему протиповітряної оборони Terminal High Altitude Area Defense (THAAD).

Новітня THAAD

Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) – мобільна транспортабельна наземна система протиракетної оборони. Це найкраща у своєму класі система балістичного перехоплення, адже вона може ліквідовувати ракети на дальності до 200 км та на висотах до 150 км.

Батарея THAAD складається з чотирьох основних компонентів: ракет-перехоплювачів, ракети-носія, радара AN/TPY-2 і системи управління вогнем і зв’язку. Типова система складається з дев’яти пускових установок, кожна з яких має до восьми ракет-перехоплювачів. Вона також містить дві системи вогню та зв’язку і наземний рентгенівський радар.

Від F-18 до Apache. Що Україна запросила у США

 executivebiz.com  

У ході розробки THAAD вдалося досягти стовідсоткового показника успіху місії в останніх 14 дослідницьких і експлуатаційних тестах, включаючи 13 на 13 успішних перехоплень.

Грізний F-18

F-18 Hornet (американська назва F/A-18 «Шершень») – це потужний винищувач завдяки його вдосконаленій авіоніці, системам озброєння, аеродинамічному дизайну та малопомітним характеристикам. Це основний винищувач, який використовується ВМС США та Корпусом морської піхоти Америки.

Він відомий своїми розширеними можливостями та універсальністю, що робить його ідеальним літаком для широкого спектру місій, включаючи бойові дії повітря-повітря, удари повітря-земля, розвідку та радіоелектронну боротьбу.

У базовому порівнянні F-16 та F-18 фактично аналогічні. Але авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Національного авіаційного університету (НАУ) Валерій Романенко зазначив, що F-18 є палубним винищувачем і має міцнішу конструкцію.

«У нього міцніше шасі, і він прямо зараз може працювати з наших аеродромів без необхідності серйозного доопрацювання злітно-посадкових та руліжних смуг. Він не боїться сильних ударів і трясіння при посадці», – зазначив він для РБК-Україна.

Транспортні літаки

C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules – це стратегічні військово-транспортні літаки. Вони призначені для висадки десанту чи медичної евакуації військових.

C-17 Globemaster випускає американська компанія McDonnell Douglas. Розроблявся у 1980-х – на початку 1990-х років. Літак перебуває на озброєнні Повітряних сил США, Австралії, Катару, ОАЕ, Канади, Великої Британії, Індії та Кувейту. C-17 Globemaster має вантажопідйомність в понад 71 тис. кг і максимальну швидкість до 930 км/год.

Від F-18 до Apache. Що Україна запросила у США

 Getty Images  

C-130 Super Hercules – транспортний літак, розроблений фірмою Lockheed на початку 1950-х років. Станом на 2015 рік, було випущено понад 2,5 тисячі літаків понад 60 модифікацій. Hercules є основним елементом американської концепції мобільних повітряних ударних сил. Літак застосовується для великомасштабного перекидання військ і техніки, активно використовувався в різних військових конфліктах. На відміну від своїх найближчих аналогів – Ан-12 і Transall C-160, літак продовжує будуватися серійно і має стійкий попит на світовому ринку.

Гелікоптери Apache та Black Hawk

Apache – американський основний ударний гелікоптер, що перебуває на озброєнні армії США із середини 1980-х років. Офіційно відомо, що Пентагон має до 740 таких гелікоптерів різних версій. Станом на 2018 рік американські військовики не мали планів заміни Apache на новіші вертольоти. Імовірно, термін їхньої служби буде подовжений і вони залишатимуться на озброєнні до 2040 року.

Американські тактичні багатоцільові вертоліт Black Hawk вже є на озброєнні України. Цей вертоліт використовують бійці Головного управління розвідки Міноборони.

Від F-18 до Apache. Що Україна запросила у США

 ГУР  

Безпілотник MQ-9B Sky Guardian

MQ-9B Sky Guardian – це розвідувальний безпілотник, розроблений компанією General Atomics. Цей середньовисотний БпЛА має велику тривалість польоту, що дуже добре для розвідувальної місії. Зокрема, він може виконувати завдання на висоті більш ніж 12 кілометрів, а час перебування в повітрі – понад 40 годин.

Перший політ Sky Guardian відбувся 30 березня 2020 року. Загалом, безпілотник може працювати в будь-яку погоду, оскільки має систему проти обмерзання та захист від блискавки.

Від F-18 до Apache. Що Україна запросила у США

 Getty Images  

Пентагон активно використовує цей безпілотник для розвідки, в тому числі і над акваторією Чорного моря.

Джерело