Відбудова Житомирщини: Кубраков і посол Естонії в Україні обговорили розширення співпраці

Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков під час зустрічі з послом Естонії в Україні Аннелі Кольк обговорили відновлення української інфраструктури, зокрема в Житомирській області.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляє у Фейсбуці.

У міністерстві нагадали, що в травні 2022 року Естонія оголосила, що бере на себе відповідальність щодо відновлення Житомирської області.

«Ми високо цінуємо готовність та прагнення Естонії допомагати нам у відновленні об’єктів соціальної, транспортної сфер у Житомирській області. Ми вже бачимо результати. На початку 2023-го Таллінн передав Житомиру 20 низькопідлогових автобусів. У червні відбулося відкриття 1-ї черги дитсадка в Овручі – першого об’єкта у відбудові якого взяла участь Естонія. Також минулого місяця було відкрито міст в Малині, на відбудову якого естонські партнери виділили €1 млн», — зазначив Кубраков.

Також він висловив вдячність Естонії за допомогу в усіх сферах і те, що вона залишається одним із найвідданіших партнерів України.

Зазначається, що наразі Естонія планує продовжувати відновлювати соціальну інфраструктуру в Житомирській області.

Також під час зустрічі заступниця міністра Олександра Азархіна поінформувала Кольк про можливості цифрової екосистеми управління відновленням DREAM — Державна цифрова екосистема управління відновленням.

Вона наголосила, що важливо аби всі проєкти відбудови проходили через DREAM, оскільки завдяки цьому міжнародні партнери можуть чітко відстежувати всю інформацію про проєкти відновлення, включно з кошторисами. Це, своєю чергою, забезпечує прозорість та підзвітність відбудови.

Крім того, заступник міністра Сергій Деркач висловив надію на те, що Естонія також допоможе Україні з модернізацією та цифровізацією пропускної системи на кордоні, адже країна має успішний досвід імплементації подібної системи у себе.

Як повідомляв Укрінформ, Естонія розглядає можливість з реалізації нових проєктів з відновлення зруйнованої інфраструктури, а також шукає можливості розширити економічну співпрацю з Україною.

Джерело