Неполадки в електромережі або її відсутність — давно не привід відмовитися від використання побутових приладів. Проблему розв’язують компактні або стаціонарні автономні станції, що виробляють струм, — здебільшого точно такий самий, як у звичайній розетці. Але, щоб вибрати потрібну модель, варто розібратися, як працюють генератори та чим вони відрізняються.
Принцип роботи
Портативні електростанції зазвичай використовують для резервної подачі струму під час планового або випадкового відключення. Усі генератори працюють від двигуна внутрішнього згоряння. Паливо виділяє тепло, яке потім перетворюється в механічну енергію, а далі — електрику. Перш ніж придбати станцію, необхідно зрозуміти, яка потрібна потужність:
- до 2 кВт — переносний варіант, підійде для туризму, виїздів на пікнік або риболовлю, знадобиться для підключення малопотужних споживачів;
- 2–6 кВт — такі моделі впораються із забезпеченням електрикою невеликого будинку;
- до 15 кВт — потрібні для більш професійного використання, наприклад в автосервісі або на дрібному виробництві;
- від 20 кВт — можна застосовувати для забезпечення електрикою цілого котеджу з великою кількістю підключених споживачів.
Отже, конкретну модель треба вибирати з огляду на завдання, які потрібно буде виконувати агрегату.
Види та особливості
Залежно від використовуваного пального, є декілька типів установок — бензинові, дизельні, газові та комбіновані. Перші — найбільш популярні, вони прості та зрозумілі в застосуванні. Комбіновані варіанти можуть працювати від газу або бензину.
Дизельний генератор значно дорожчий. Але продуктивність таких апаратів зазвичай вища, ніж бензинових аналогів. Конструкція мотора передбачає збільшений ресурс роботи, а технічне обслуговування проходить рідше.
Газовий генератор — найменш мобільний, його найчастіше монтують у спеціальному місці. Це пов’язано з тим, що такий вид конструкції вимагає врізки до центральної магістралі або прив’язаний до змінного балона.
Також джерела безперебійного струму ділять на звичайні та інверторні. Перші — дешевші та простіші, але мають низку недоліків. На відміну від традиційних електрогенераторів, в інверторних апаратів частота обертів мотора відповідає навантаженню підключених приладів. Якщо воно знижене, енерговитрати зменшуються. Це призводить до економії палива та відносної безшумності.
Найважливіше у виборі генератора — визначити мету його придбання. Для побутового використання підійде бензинова модель. Такі генератори найбільш доступні за ціною. Якщо не потрібна велика потужність і є запас бюджету, варто придбати інверторну модель. Для безперебійного постачання електрики в будинок або невелике виробництво вдалим вибором стане станція з підключенням до газової магістралі. А якщо такої немає, то можна купити генератор, що працює на дизельному пальному.