Військові РФ розмістили у четвертому енергоблоці ЗАЕС вибухівку — Події

Військові РФ розмістили у четвертому енергоблоці ЗАЕС вибухівку - Події

Фото: t.me/energoatom_ua

Російські військові розмістили у приміщенні турбінного відділення четвертого енергоблоку ЗАЕС військову техніку та вибухівку. Про це повідомляє держінспекція ядерного регулювання України.

Представники МАГАТЕ повідомили про факт розміщення російськими окупантами військової техніки, зброї та вибухівки у приміщенні турбінного відділення енергоблоку №4 ВП «Запорізька АЕС». Про це стало відомо під час щотижневої наради з питань комунікації між кризовим центром (IEC) МАГАТЕ та Держатомрегулювання щодо діяльності місії МАГАТЕ на майданчику Запорізької АЕС, що відбувся вчора, 2 травня.

— Ще раз наголошуємо, що у разі виникнення аварійної ситуації на ЗАЕС із потенційно можливим виходом радіоактивних речовин у навколишнє середовище, наслідки відчує не лише Україна – вони матимуть транскордонний характер, – додали в інспекції. Там також додали, що ядерний тероризм, до якого вдається Російська Федерація, є неприпустимим явищем у цивілізованому світі та закликали міжнародне співтовариство до консолідованої та рішучої відповіді на дії країни-агресора. Із застосуванням жорстких санкцій до підприємств атомної галузі РФ та афілійованих з ними осіб. -Наголошуємо, що РФ має бути позбавлена всіх прав та привілеїв у МАГАТЕ та інших міжнародних інститутах у сфері використання ядерної енергії, — додали співробітники інспекції.

Джерело