Випрали електронний ключ від автомобіля в пралці: що буде та що робити

Експерти вирішили розібратися, чим небезпечне для електронних ключів запалювання прання.

Частенько автолюбителі забувають ключі від своєї машини в кишенях одягу, який потім потрапляє в пральну машинку. Експерти вирішили розібратися, чим небезпечне для електронних ключів-брелоків запалювання подібне прання

Чіповані ключі бувають трьох видів. Найбільш бюджетний розміщує в своїй рукоятці одну рамку за типом контрольних систем в сучасних магазинах. Чіп є невеликим циліндром, який містить індуктивну спеціальну котушку з мікросхемою. Її пам'ять програмується індивідуальним кодом ключа. Він відсилається відповідним певним імпульсом в разі опитування його автомобільним іммобілайзером, інформує Ukr.Media.

Для чіпа не потрібна батарейка. Він запаяний всередину рукоятки і є герметичним, що в підсумку дозволяє використовувати пристрій під дощем, пірнати з ним в річці і навіть прати спільно з одягом.

При цьому для більш досконалих пристроїв передбачений 2-ий блок управління автомобільним центральним замком. У разі натискання на клавіші, відбувається відкриття замків дверей. При цьому сигнали буде надходити в іммобілайзер. Такий ключ всередині оснащений радіопередавачем, живиться від знімних батарейок. Ключ спрацьовує на відстані не більше 30-50 метрів.

У певних авто центральні замки пов'язані зі штатними сигналізаціями, що включає сирени з датчиками нахилу або руху. Через складність пристрою і необхідності зміни акумулятора кожну п'ятирічку, не забезпечується належна герметичність корпусу. Кришку потрібно часом відкривати, натискаючи спеціальні кнопки. Внаслідок цього ключ володіє обмеженим захистом від води.

Брелок можна використовувати в сніг, а також дощ, упускати з необережності в калюжі, проте опускати пристрій надовго повністю в воду небажано. Він може не пережити довгого прання. При цьому можливі пошкодження мікросхем ключа.

У разі потрапляння чіпованого ключа в воду, пристрій не моментально вийде з ладу. Певний час корпус ключа буде чинити опір проникненню води. Таким чином, якщо автовласник оперативно витягне брелок, тоді йому вдасться його врятувати.

Спочатку потрібно розібрати автомобільний ключ, відкрити кришечку, а також видалити акумулятор. Далі слід максимально акуратно здійснити обробку поверхні плати за допомогою спирту. Завдяки цьому можна буде уникнути окислення олов'яних і мідних з'єднань, тому що спирт сприяє виштовхуванню води.

Слід добре висушити автомобільний ключ. В цьому випадку можна скористатися звичайним феном.

Джерело