Витікає антифриз із розширювального бачка машини: причини та наслідки

Чим це може обернутися для автомобіля.

Часто буває таке що йде антифриз (охолоджуюча рідина) з розширювального бачка, а ось куди невідомо, ніяких патьоків, ні крапель під машиною немає, інформує Ukr.Media.

Що робити і чому таке відбувається. Давайте розбиратися.

Якщо йде антифриз з бачка, і причому ніде не тече, тобто начебто система в повному порядку — це поганий знак і він тягне за собою серйозну поломку. Їздити на такому автомобілі не можна. Кожен кілометр веде до капітального ремонту двигуна, а чого ще гірше його просто може заклинити.

Явні проблеми зниження рівня

Радіатор двигуна

В першу чергу потрібно перевірити радіатор двигуна. Для цього достатньо заглянути на нього, а також подивитися на патьоки під автомобілем, якщо він продірявився то будуть червоні, зелені або сині краплі. Звичайно, можна спробувати запаяти або затиснути трубки радіатора, але часто пошкоджується пластикова складова (боковини), тут нічого не зробиш, потрібна заміна.

Радіатор пічки

Перевірте радіатор пічки. Майже така ж картина, тільки протікає обігрівач салону, його складніше діагностувати, тому як охолоджуюча рідина буде капати на ущільнювач (килимове покриття) в салоні. Але причини визначення прості, якщо пахне антифризом в салоні (солодкуватий запах), а зовні немає. Якщо пітніє скло навіть в суху погоду, і наліт на склі маслянистий. Йде з бачка рідина значить у вас накрився радіатор обігрівача, звичайно якщо знімете пластиковий (декоративний) захист панелі приладів, то побачите що десь капає. Чинимо також, або відновлюємо, або якщо це неможливо міняємо.

Шланг

Від часу вони зношуються, тому як вони щоразу розширюються (при нагріванні двигуна) і звужуються (при охолодженні), така робота рано чи пізно їм зашкодить, вони не зможуть тримати тиск і їх розірве. Звичайно може бути мінімальне пошкодження, але текти буде постійно. Шланги робити марно, краще їх відразу замінити.

Трубка

Така ж ситуація що і з шлангами, вони тут металеві і зазвичай ходять довго. Але трапляються ситуації, коли протікають і вони.

Термостат і помпа

Це два механізми, які покликані качати і регулювати потоки охолоджуючої рідини, корпус зроблений з металу або пластику і часто вони течуть, буває це від часу. Вони йдуть тільки під заміну.

Кришка розширювального бачка і сам бачок

Кришка це клапан, через певний пробіг він також виходить з ладу, якщо він не тримає тиск, то антифриз з розширювального бачка може вихлюпуватися при розігріві. Також може лопнути і сам бачок, адже він зроблений з пластика, якщо кришка несправна, його може розірвати.

Часто буває що водій шукає і не може знайти, причину витоку. А антифриз може йти в пічку і потім в салон, і визначити відразу досить складно. Для перевірки поставте машину на суху площадку або в гараж, якщо є можливість і поспостерігайте, якщо є плями в колір вашої охолоджуючої рідини, то це однозначно протікання.

Джерело