Вночі перегоріли фари — поради від досвідчених водіїв

Що треба робити в такій ситуації.

Кожен автомобіліст прекрасно розуміє, що в темний час доби їздити на машині без ввімкнених фар вкрай небезпечно, інформує Ukr.Media. Але що робити, якщо треба їхати, а «світло» зламалося або перегоріло?

Так, в житті буває всяке, і може статися так, що головна оптика відмовить прямо під час руху. Як вчинити в такій ситуації, щоб не зустрічати світанок посеред неосвітленої траси?

Спочатку ввімкніть аварійну сигналізацію і зупинися на узбіччі. Потім перевірте, чи працюють денні ходові вогні, габарити та протитуманні фари. Якщо так — активуйте все з доступного і, не вимикаючи «аварійки», потихеньку починайте рух в правому ряду.

Якщо ж жодна лампочка не горить, то на допомогу може прийти ліхтар. Закріпіть його на капоті, крилах або решітці радіатора підручними засобами. У безвихідній ситуації віддайте його пасажиру — нехай світить вперед. Також ззаду — на полиці під склом — треба встановити знак аварійної зупинки. Він буде відбивати світло машин, які їдуть позаду вас. Принаймні, це вбереже вас від удару.

При цьому дуже бажано прилаштуватися за іншим автомобілем, який іде не надто швидко (ще краще — за фурою) і рухатися слідом за ним. Так буде менша ймовірність, що в машину влетить хтось з зустрічної смуги.

Але не забувайте, що в кожній ситуації треба зберігати ясний розум і не ризикувати без нагальної потреби. Якщо дорога абсолютно не проглядається і досить небезпечна, попутних автомобілів немає і жоден ліхтар не працює — не ризикуйте і дочекайтеся сприятливих умов. При можливості краще викликати евакуатор, або попросити когось взяти вас на буксир — це набагато безпечніше.

Коли фари перегорають вдень, то ПДР дозволяють доїхати до місця стоянки або автосервісу. Вночі так робити категорично заборонено — в автомобіля повинні бути справне ближнє і дальнє світло фар.

При цьому найкращий варіант — не допускати подібних ситуацій. Для цього заздалегідь подивіться чи почитайте, як на вашому автомобілі змінюються лампочки, реле і плавкі запобіжники. У більшості випадків саме вони є причиною подібних несправностей. Зазвичай це робиться легко і просто, головне — не забудьте купити потрібні деталі та кинути їх у бардачок.

Джерело