Водневий поїзд розробки Toyota пройде випробування в Японії

За розробку електричної силової установки відповідатиме компанія Hitachi.

Водневі легкові автомобілі вже стали серійними, а зараз крім розробки вантажівок і човнів з силовими установками на паливних елементах в Японії хочуть створити водневі поїзди, інформує Ukr.Media.

Три компанії — "Східно-Японська залізнична компанія" (JR East), Hitachi і Toyota Motor Corporation — оголосили про початок пілотного проєкту, в рамках якого на залізниці в Японії пройдуть випробування нового складу з локомотивом на паливних елементах.

Тестовий електровоз побудують на базі двовагонної зчіпки FV-E991, в якому будуть встановлені акумуляторні батареї. Енергію стануть виробляти паливні елементи, де водень вступить в хімічну реакцію з киснем повітря з утворенням електрики, яка і буде використовуватися в якості рушійної сили для складу.

За розробку електричної силової установки в проєкті стане відповідати компанія Hitachi, а за Toyota залишиться підготовка паливних елементів. У цьому локомотиві японський автовиробник, який раніше вже адаптував свої напрацювання від водневого седана Toyota Mirai для човна, буде використовувати досвід, отриманий у виробництві легкових автомобілів на паливних елементах.

Джерело